Izdevniecībā "Latvijas Mediji" iznācis cikla "Laika stāsti" septītais romāns "Maskas" – psiholoģisks trilleris ar mistikas elementiem. Tā autori ir viens no Latvijas ilglaicīgākajiem un interesantākajiem rakstnieku tandēmiem – Dace Judina un Arturs Nīmanis.

Anotācija: Fotogrāfs Ikars Vilde saņem unikālu piedāvājumu – miljonāra Janusa Krupska eksperimentam gadu fotografēt cilvēkus, lai atklātu viņu īsto seju – bez naudas, varas un sociālā statusa maskām. Paša pagātnes drausmie rēgi mudina Krupski cīnīties ar pērkamiem politiķiem un finansēt medicīniskus pētījumus smagu slimību ārstēšanai. Bet kā viņš saistīts ar Ikara ģimeni?

Un ko tādu nofotografējis Ikars, kurš pēc smagas avārijas attopas slimnīcā? Sastiķēts pa gabaliņiem, atsaukts no viņpasaules, viņš guļ baltā palātā, pieslēgts aparātiem, pilnībā izolēts no cilvēkiem. Zāļu, pārlieto asiņu vai Krupska projekta iespaidā Ikars aizmiegot ikreiz iekļūst laika cilpā un tiek iemests vietās un notikumos, kam ir kāds sakars ar maskām. Aiz katras no tām – viņš pats, Ikars. Laiktelpā, kur, atrāvies no ķermeņa, lidinās viņa gars, Ikars satiek tos, ar kuriem dzīves laikā nav nokārtotas attiecības. Vai viņam ļaus atgriezties?

Dace Judina un Arturs Nīmanis "Maskas".

"Aizraujošs stāsts, kurā veikli iepītas enciklopēdiskas zināšanas par dažādiem vēstures notikumiem, slavenām personībām, slimībām un masku saistību ar tām, par masku lomu šodienas dzīvē. Autori uzticīgi sev – stāstījumā ievijas viedas atziņas: šķietams ļaunums ir likumsakarīgs, jo tiek dots kā mācību stunda, lai mēs kaut ko saprastu un iemācītos, un tikai no pašiem atkarīgs, vai kārtējo krīzi uztversim kā nabaga cietušie un vaimanāsim, vai sapratīsim doto mācību, izturēsim pārbaudi, uztverot to kā uzdevumu, kas prasa risinājumu caur piepūli, pacietību un savu iekšējo resursu apzināšanu," tā Ilze Veitnere, pensionēta klīniskā psiholoģe.

Grāmatas atvēršanas svētki grāmatnīcā "Globuss". 

Dace Judina – žurnāliste, rakstniece, publiciste, redaktore, režisore. Kopš deviņdesmitajiem gadiem darbojas presē, sabiedrisko attiecību un pasākumu jomā. Intereses – literatūra, mūzika, teātris, autobraukšana, kriminālistika, datori, dzimtu vēstures un radu rakstu pētījumi, ainavu arhitektūra, dizains. Viena no latviešu daiļliteratūras visvairāk lasīto romānu autorēm.

Arturs Nīmanis – komponists, aranžētājs, dizainers, dzejnieks, blogeris, programmētājs. Liepājnieks ar jūras vēju matos, sapņiem sirdī un mūziku pirkstu galos. Muzikālais lauciņš – elektroniskā mūzika. Meditatīvā un filozofiskā. Intereses – vēsture un politika, pasaules tautu kultūrvēsture, baltu senatne, folklora, daba, cilvēka iekšējā pasaule, māksla, vārdu spēles.


 

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit