Fiksētās "Hamās" teroristu uzbrukuma videoliecības neliecina, ka tā būtu cīņa par Palestīnu, pirmdien Latvijas masu medijiem uzsvēra Izraēlas vēstniece Šārona Rapaporta-Palgi.
Izraēlas vēstniecība Latvijā pirmdien bija pulcējusi Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, lai demonstrētu 43 minūšu videomateriālu, kurā apkopotas videoliecības no 7. oktobra uzbrukuma Izraēlai, kas fiksētas ar pašu "Hamās" teroristu ķermeņa kamerām un izraēliešu videonovērošanas kamerām, upuru auto videoreģistratoriem, kā arī materiāli no "Hamās" un upuru ierakstiem sociālajos medijos.
Materiālā tika iekļautas arī telefonsarunas. Piemēram, vienā no tām kāds terorists saviem vecākiem saka, ka ir varonis, jo ar savām rokām nogalinājis cilvēkus. Kādā citā epizodē var redzēt uz grīdas guļošu, ievainotu vīrieti, kuram "Hamās" terorists ar kaplim līdzīgu priekšmetu mēģinājis nocirst galvu. Kādā citā epizodē redzams, iespējams, bērns, kurš tiek nogalināts.
Tas viss liecina nevis par cīņu par Palestīnu, bet gan par aukstasinīgu nogalināšanu, uzsvēra Izraēlas diplomāte.
Pēc vēstnieces paustā, tiek lēsts, ka Gazas joslā atrodas 35 000 līdz 40 000 teroristu, kuri ir pastāvīgi Gazas joslas iedzīvotāji. Viņa uzsvēra, ka "Hamās" kontrolē Gazas joslu kopš 2007. gada, kad no tās tika padzīta Palestīniešu pašpārvalde. Diplomātes vērtējumā, Gazas joslas iedzīvotāji ir radikalizēti.
"Cilvēki saka, ka Gazas iedzīvotājiem ar šo karu nav nekāda sakara. Bet jūs redzējāt video materiālā, kā Gazas joslas iedzīvotāju priecājas par notiekošo, fotografējas, spļauj virsū cilvēkiem.
Tiklīdz 7. oktobrī tika nojauktas žoga daļas, cilvēki iebrauca Izraēlā ar motocikliem, velosipēdiem. Tie bija gan gados jauni cilvēki, gan cilvēki cienījamā vecumā. Viņi ieradās, lai zagtu naudu, nogalinātu un izvarotu," teica vēstniece.
Rapaporta-Palgi akcentēja, ka Gazas joslas ziemeļos ir galvenais "Hamās" darbības centrs. Tur atrodas visvairāk štābu un munīcijas. Pēc vēstnieces paustā, pazemē ir "Hamās" tuneļi, kas atrodas arī zem slimnīcām. Lai gan Gazas joslas ziemeļu daļā vēl ir civiliedzīvotāji, bet lielākajai daļai esot izdevies pārvietoties uz dienvidiem. Vēstniece norādīja, ka plāns ir turēt šo daļu aplenktu un cīnīties pret terorismu. Lai to paveiktu, Izraēlas armijas karavīriem būs jādodas uz šiem tuneļiem.
"Mēs ļoti labi saprotam, ka cena par šo karu arī Izraēlas pusē būs augsta. Bet mēs neredzam citas izvēles iespējas. Mēs nevaram pieļaut, ka šī slepkavnieciskā, teroristiskā organizācija turpina dzīvot mūsu robežas tuvumā. Mums ir pilnībā jāsagrauj "Hamās" un jāpārliecinās, ka viņiem vairs nav iespēju uzbrukt," šādu nostāju pauda vēstniece.
Rapaporta-Palgi atzīmēja, ka prioritāte ir cīnīties ar teroristiem, kuri atrodas Gazā. Vienlaikus tikšot ļauts civiliedzīvotājiem pārvietoties uz dienvidiem, kur viņi varēšot saņemt humāno palīdzību. Saskaņā ar 5. novembra datiem, Gazas joslā ir iebraukušas vairāk nekā 526 kravas automašīnas ar palīdzību. Gazas joslā netrūkst ūdens, medikamentu, pārtikas, bet trūkst degvielas, apgalvoja vēstniece.