Izraēlas armija ir sašķēlusi Gazas joslu divās daļās un grasās pastiprināt pret palestīniešu teroristisko grupējumu "Hamās" vērstos gaisa triecienus, svētdienas vakarā paziņojis armijas pārstāvis Daniels Hagari.

Reklāma

Tikmēr turpina pieaugt spriedze arī ziemeļos pie Izraēlas robežas ar Libānu.

Hagari pavēstīja, ka Izraēlas armijas vienības ir sasniegušas Vidusjūras piekrasti Gazas pilsētas dienviddaļā un ka tagad pastāv "ziemeļu Gaza un dienvidu Gaza". Gazas pilsēta tagad ir pilnībā ielenkta, norādīja armijas pārstāvis, piebilstot, ka tas ir izšķirošs solis.

"Mēs turpinām uzturēt koridoru, lai Gazas [joslas] un Gazas pilsētas ziemeļdaļas iedzīvotāji varētu doties uz dienvidiem," 

norādīja Hagari, uzsverot, ka tas ir vienvirziena kustības koridors.

Viņš arī apliecināja, ka gaisa uzlidojumi Gazas joslai tiks pastiprināti.

Tikmēr pie robežas ar Libānu, kādam izraēliešu spēkratam svētdien trāpījusi prettanku raķete, kas izšauta no Libānas teritorijas, ziņo armija.

Izraēlas armija atbildējusi ar pretuguni un devusi triecienu raķetes palaišanas vietai.

Kāds Izraēlas armijas pārstāvis arī pavēstījis, ka vienā no apšaudēm pierobežā nogalināts viens izraēlietis.

Mediji: Krievija vēlas izveidot karaflotes bāzi Lībijā

Krievija ved sarunas par karaflotes bāzes izveidi Lībijas teritorijā, ziņo aģentūra "Bloomberg".

Avoti, kas vēlējušies saglabāt savu anonimitāti, aģentūrai pavēstījuši, ka militārās vienošanās izstrāde starp Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu un vietējo bruņoto formējumu vadoni Halifu Haftaru, kas kontrolē Lībijas austrumdaļu, uzsākta pēc abu tikšanās Maskavā septembra beigās.

Šīs vienošanās ietvaros Krievija varētu iegūt tiesības pastāvīgas karaflotes bāzes izveidei, iespējams, Tubrukā.

Krievija varētu iegūt savā rīcībā arī vairākas aviācijas bāzes, kurās šobrīd izvietoti krievu algotņu bandas "Vagner" kaujinieki.

Savukārt Haftars, kā stāsta avoti, cer iegūt pretgaisa aizsardzības sistēmas, ko varētu piegādāt Krievija. Krievu instruktori varētu arī apmācīt Haftara bruņoto formējumu pilotus un īpašo uzdevumu vienību kaujiniekus.

Avoti norādījuši, ka pirms krievu karakuģi varēs izmantot bāzi Tubrukā, nepieciešams veikt ostas infrastruktūras modernizāciju.

Tikmēr bijušais ASV īpašais sūtnis Lībijā Džonatans Vainers sarunā ar "Bloomberg" atzinis, ka Vašingtona "ļoti nopietni" uztver iespējamo Krievijas militārās klātbūtnes pastiprināšanos Lībijā.

Viņš norādījis, ka gadījumā, ja krievi iegūs ostas Vidusjūrā, tie varēs izspiegot visu Eiropas Savienību (ES).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.