Sprintere Gunta Vaičule olimpiskajās spēlēs Parīzē aizvadīja divus labus skrējienus, taču ar to bija par maz, lai tiktu 400 metru distances pusfinālā. Tikmēr abi Latvijas šķēpmetēji sagādāja vilšanos.

Reklāma

Pasaules vieglatlētikas jumtorganizācija šajās olimpiskajās spēlēs ieviesusi jaunievedumu – tā dēvētos gandarījuma skrējienus sprinta un īsajās distancēs tiem, kuri nepārvar priekšsacīkšu pirmo kārtu. Gandarījuma iespēja tika arī Vaičulei, kura 400 metru pirmajā kārtā finišēja pēc 51,13 sekundēm. Pusfinālā iekļuva tikai katra gandarījuma skrējiena uzvarētāja un nākamo divu labāko rezultātu īpašnieces. Vaičule savā skrējienā finišēja otrajā vietā aiz Viktorijas Ohurogu no Lielbritānijas. Rezultāts ļoti labs – 50,93 sekundes, tikai par desmitdaļu sliktāks nekā personīgais rekords, taču arī ar to pusfinālam bija par maz, jo kā pēdējā tajā iekļuva čehiete Lurdesa Manuela, kura finišēja pēc 50,81 sekundes.

Vakar melnā diena bija abiem šķēpmetējiem Patrikam Gailumam un Gatim Čakšam, jo uz abiem tikai viens ieskaitīts metiens no sešiem.

Gailums pirmajā mēģinājumā ar roku atspiedās pret skrejceļu jau pāri sektora līnijai, otrajā iespēja 77,26 metrus tālu raidījumu, bet trešajā ar kāju uzkāpa uz līnijas, piedevām pēdējā mēģinājumā guva savainojumu un sektoru pameta, sāpēs lecot uz vienas kājas. Pēdējais metiens bija 82 metru robežās, bet ar to finālam tāpat nepietiktu, Patrikam sacensības noslēdzot 25. vietā. "Kopā ar emocijām, adrenalīnu un ātru celiņu, pirmo metienu pārskrēju pāri. Otrais mēģinājums jau solījās būt puslīdz labs, bet no tehniskā viedokļa uztaisīju nedaudz par īsu ieskrējienu, tāpēc šķēps beigās "nosprāga" gaisā un iedūrās zemē kā stabs. Pēdējo mēģinājumu sanāca izvilkt garāku, kā mēs ar treneri runājām. Bet tu saņemies uz pēdējo mēģinājumu, kājas ir relatīvi svaigas, un celiņš ir tiešām ātrs, ļoti nes uz priekšu. Arī bez tā ceļgala gan jau tāpat būtu pārlidojis pāri. Jebkurā gadījumā būtu uz līnijas," savus metienus komentēja Gailums, sakot, ka pēdējā metiena laikā kājā bijis tāds kā pukšķis. Uzreiz pēc starta viņš vēl nezināja, cik nopietns ir savainojums.

Čakšam gāja vēl trakāk – pirmie divi metieni tikai nedaudz virs 70 metriem, trešais vēl tuvāks un visas trīs reizes viņš apzināti pārkāpa sektora līnijai, paliekot bez rezultāta un attiecīgi arī vietas. Viņš atzina, ka rezultāti bijuši briesmīgi. 

Problēmas sagādājot mentālā puse, jo fiziski viss bijis kārtībā, spēks viņam esot, jau kārtējo reizi lielajos mačos iesildīšanās laikā šķēps lidojis, bet, nonākot uz skatuves jeb stadionā, tas viss kaut kur izplēnējis.

Kvalifikācijas normu (84 metri) izpildīja deviņi šķēpraiži, bet labākais bija indietis Nērajs Čopra ar 89,34 metrus tālu metienu.

Šodien kvalifikācijas sacīkstes abām Latvijas šķēpmetējām. Līna Mūze-Sirmā startēs A grupā, kas sāks plkst. 11.25, bet Anetei Sietiņai starts pusotru stundu vēlāk. Lai tiktu finālā, būs jāmet 62 metri vai jābūt starp 12 labākajām.

Aptauja

Kā vērtējat Latvijas izredzes iegūt medaļas šajās Olimpiskajās spēlēs?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.