Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) pagājšnedēļ medijus informēja, ka uzņēmumam "Velve" adresētajā vēstulē aicina pildīt līgumsaistības, veicot pelējuma skartā pagrabstāva demontāžu, kā arī apmaksāt līgumsodu.

Slimnīcas pārstāvji akcentē, ka jaunbūvējamā korpusa A2 pagrabstāvā atklāts pelējums būvnieka nolaidības dēļ. Pelējuma klātbūtne ir kategoriski nepieļaujama telpās, kurās paredzēts uzturēties pacientiem un ārstniecības personālam. Saskaņā ar projektu teju 8000 kvadrātmetru plašajā pagrabstāvā paredzēts izvietot operāciju bloku, kam ir īpaši augstas drošības prasības. Lai gan ēkas būvnieks SIA "Velve" vairākkārt veicis pasākumu pelējuma likvidēšanai pagrabstāvā, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" jaunākais 8. janvārī veiktās testēšanas pārskats liecinot, ka pelējums pagrabstāvā joprojām nav novērsts un parādās arī augšējos objekta stāvos, norāda PSKUS.

Būvfirmas "Velve" mātesuzņēmuma "MN Holding" līdzīpašnieks Valdis Koks aģentūrai LETA sacījis, ka visas pelējuma skartās rīģipša starpsienas ir demontētas un aizvāktas, bet pagrabā vairākkārt veikti dezinfekcijas pasākumi. 

Pelējuma skarto konstrukciju demontāža sākta 2022. gada beigās, bet pēdējā dezinfekcija esot veikta 2024. gada sākumā. 

Patlaban "Velve" gaidot atkārtotās pārbaudes laboratorijas rezultātus. Tāpat "Velve" gatavojoties piesaistīt neatkarīgu ārvalstu ekspertu, lai tas veiktu pārbaudi par pelējuma esamību vai neesamību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.