Pašmāju zemeņu sezona sākusies par pāris dienām agrāk nekā pērn, bet vēl ne ar pilnu jaudu, ziņo laikraksts "Bauskas Dzīve".

Reklāma

Pirmās sārtvaidzes, kas nogatavojušās tuneļos, var iegādāties vietējā veikaliņā "Lepšas" vai, iepriekš piesakoties, arī ZS "Lauriņi" Īslīce pagastā.

Bauskas novada zemeņu audzētāji paredz, ka sezona pa īstam varētu sākties aptuveni no 1. jūnija. 

"Esam nostabilizējušies uz trim šķirnēm, kas pašiem vislabāk patīk, – ‘Rumbu’, ‘Sonatu’ un ‘Malwina’. Katrai no tām ir savs ienākšanās laiks. Agrākā ir ‘Rumba’, vidējā – ‘Sonata’, vēlākas – ‘Malwina’. Šīs šķirnes esam iepazinuši un par garšīgām atzinuši," atzinusi ZS "Lauriņi" saimniece M. Lauriņa-Rimicāne.

Veikalā "Lepšas" varēšot iegādāties arī SIA "AP Brieži" Īslīces pagasta Ādžūnos audzētās zemenes. Uzņēmuma pārstāve Megija Madara Priščenko zemeņu mīļotājiem pašlaik piedāvā šķirni ‘Malling Centenary’, kuras lielās ogas saulainajās dienās ātri gatavojas. Pateicoties saulei, ogas esot saldas un ar labu garšu. Katrā no saimniecības astoņiem tuneļiem augot nedaudz vairāk kā 1400 zemeņu. Sezona izplānota tā, lai zemenes ražo līdz pat oktobra beigām. Pērn tunelī ogas vēl nolasītas uz valsts svētkiem novembrī.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".