Kalnciema akumulatoru pārstrādes rūpnīcu "EcoLead" apmeklējuši pagasta iedzīvotāji, ekskursijas laikā iepazīstoties ar ražošanas procesiem, kā arī vides un gaisa monitoringa sistēmām, kas nodrošina uzņēmuma darbības atbilstību darba un vides drošības prasībām, ziņo laikraksts "Zemgales Ziņas".

Reklāma

Pirms rūpnīcas atvēršanas iedzīvotāji bija pauduši bažas, vai "EcoLead" spēs nodrošināt drošu vidi. Tādēļ ar šādām vizītēm iedzīvotāji var pārliecināties par rūpnīcā notiekošo. 

"Mums ir svarīgi veidot ciešu saikni ar iedzīvotājiem, skaidrojot un parādot ražošanas procesus un to, kā rūpējamies par apkārtējo vidi un drošiem darba apstākļiem saviem darbiniekiem. Jau sākotnēji, veidojot uzņēmumu, ir ieguldīti lieli finanšu līdzekļi sarežģītās un mūsdienīgās ražošanas un monitoringa tehnoloģijās, kas ļauj mums uzraudzīt katru ražošanas posmu un ietekmi uz vidi," uzsvēris SIA "EcoLead" izpilddirektors Kaspars Fogelmanis.

"EcoLead" Jelgavas novadā darbu sācis pagājušajā gadā. Šobrīd rūpnīcā strādā 43 darbinieki, no kuriem 40% ir Kalnciema iedzīvotāji. 

Rūpnīcā pārstrādā visus Latvijā nolietotos svina akumulatorus, no kā savukārt ražo izejmateriālu jauniem produktiem – svina lietņus.

"Mūsu ambīcijas ir kļūt par vadošo svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Baltijas jūras reģionā. Latvijai ir ļoti būtiski rast stratēģiskas pozīcijas Eiropas Zaļā kursa kontekstā, kas paredz atkritumu pārstrādi pēc iespējas tuvāk to izcelsmes vietai. Tā ir niša, kurā varam būt vieni no pirmajiem Baltijas reģionā un attīstīt otrreizējo pārstrādi," uzsvēris K. Fogelmanis.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".