Apvienotās Karalistes amatpersonas jau laikus gatavojas brīdim, kad būs jāpaziņo par slavenā kaķa Larija – valsts galvenā peļu junkura – došanos mūžībā.
Plankumainais bezšķirnes kaķis Larijs gadu gaitā ir pamanījies kļūt par preses un publikas mīluli visā pasaulē, regulāri pastaigājoties britu premjerministra rezidences – Dauningstrītas nr. 10 – priekšā, īpaši izvēloties svarīgu paziņojumu brīžus un ziņu izlaidumus.
Šogad Larijs ir sasniedzis visnotaļ cienījamu kaķa vecumu – 17 gadus –, kas diemžēl parastajiem mājas minčiem ir pat vairāk par paredzamo dzīves ilgumu, tādēļ, kā jau oficiālajam kaķim pienāktos, ierēdņi laikus ir sagatavojušies Larija aiziešanai mūžībā. Jau ir uzrakstīta gan preses relīze, gan sagatavotas labākās fotogrāfijas, ko izsūtīt medijiem, viss tiek glabāts speciālā mapē Dauningstrītas datorsistēmās. Uzticami avoti gan ziņo, ka Larijam, kuram ir pat savi sociālo mediju konti, pašlaik nekas nekaišot un viņš esot pie labas veselības.
Lariju savulaik Batersijas suņu un kaķu patversmē izvēlējās bijušais premjers Deivids Kamerons – gan lai junkurs ķertu peles, gan izklaidētu viņa bērnus.
Lai arī oficiālā kaķa attiecības ar pelēm ir izrādījušās krietni vien mierīgākas, nekā plānots, tomēr Larijs pamanījies kļūt par vienu no stabilākajiem rezidences iemītniekiem, pieredzot piecus premjerus un viņu suņus.
Kaķi mitinās britu premjera rezidencē jau kopš 1929. gada, kad pirmā peļu ķērāja Pītera barošanai no budžeta tika atvēlēts viens penijs dienā.
Oficiālie dokumenti vēsta, ka kaķene Peta, kura vēlāk pārņēma peļu ķeršanas pienākumus, pat izraisīja pamatīgu strīdu Ministru kabinetā nelāgo tualetes ieradumu dēļ.
Peles neinteresē
Ministru kabineta mājaslapā lasāma iemīļotā kaķa biogrāfija: "Larijs šeit dzīvo kopš 2011. gada 15. februāra, viņš ir pirmais kaķis no desmit, kuram piešķirts oficiāls "Galvenā peļu ķērāja" tituls. (..) Viņš pievienojās Ministru kabinetam un ir devis nopietnu ieguldījumu. Tāpat viņš ir "noķēris" Lielbritānijas iedzīvotāju sirdis. (..) Lielākoties Larijs pavada dienas, sagaidot viesus, pārbaudot drošību, kā arī izmēģinot vēsturisko mēbeļu piemērotību diendusai.