Kumodi varētu dēvēt par vienu no universālākajām mēbelēm, jo tai vietu un pielietojumu varam atrast katrā mājokļa telpā, sākot no priekšnama un viesistabas, līdz vannas istabai un guļamistabai. Tā nodrošina vietu apģērba, aksesuāru un citu sadzīves priekšmetu uzglabāšanai, turklāt kumodes virsma kalpo kā papildu plaukts.
Taču gluži tāpat kā skapjos, arī kumodē laiku pa laikam vēlams veikt revīziju, lai mēbele saglabātu savu funkcionalitāti. Tāpēc šajā rakstā sniegsim 10 praktiskus padomus, kā kumodē ieviest un uzturēt kārtību!
Lai kumodē vienmēr valda kārtība
Šķiet, teju ikviens ir saskāries ar situāciju, kad drēbju skapī ierastās kārtības vietā sāk valdīt haoss, un nākas veltīt laiku pamatīgai skapja revīzijai. Kumodes, skapji un pat virtuves skapīši ir tie slēpņi, kuros nekārtība mēdz ieviesties visātrāk, jo to saturu ikdienā neredzam, līdz ar to, veicot ikdienas mājas soli, retāk atceramies par nepieciešamību uzkopt un sakārtot arī šīs mēbeles.
Lai kumodes saturs vienmēr būtu ērti pārskatāms, ikdienā vērts ieviest vienkāršas kārtības uzturēšanas metodēs. Turklāt tās ir vienlīdz efektīvas, lai uzturētu kārtību arī visos mājokļa skapjos, plauktos un citās uzglabāšanas mēbelēs.
1. Sāc ar tukšām atvilktnēm
Pirmais solis kārtības ieviešanai ir visu kumodes atvilktņu un skapīšu iztukšošana. Šī procesa laikā ir ieteicams kritiski izvērtēt katra priekšmeta nepieciešamību un atbrīvoties no lietām, kas vairs netiek lietotas. Kumodes saturu izkārto, lai tas būtu ērti pārredzams, savukārt atvilktnes iztīri, izmantojot mikrošķiedras lupatiņu.
2. Ja kumodē uzglabā apģērbu
Salīdzinot ar drēbju skapi, uzglabāšanas vieta kumodē ir krietni ierobežota. Iespējams, daļu apģērba vari pārvietot uz drēbju skapi, piemēram, biezus džemperus, jakas, rudens un ziemas sezonas apģērbu. Kumodē vēlams uzglabāt tikai tos apģērbus, kurus iespējams maksimāli kompakti salocīt, piemēram, apakšveļu, krekliņus, zīdaiņu apģērbu. Minimālisms šajā gadījumā ir atslēga uz paliekošas kārtības ieviešanu. Atbrīvojoties no liekā, atvieglosi kārtošanas procesu un kumodē iegūsi papildu vietu.
3. Sadali apģērbu kategorijās
Katrā atvilktnē uzglabā tikai vienas kategorijas apģērbu, piemēram, T-kreklus, bikses, apakšveļu, zeķes utt. Šāda pieeja ļaus ātri atrast nepieciešamo apģērba gabalu un izvairīties no liekas nekārtības. Noderīga metode ir arī kategorizēt apģērbu pēc krāsas un materiāla – tumšākos toņus novieto atsevišķi no gaišajiem, bet delikāta auduma apģērbu glabā nodalījumos vai maisiņos, lai pasargātu tos no bojājumiem.
4. Izmanto vertikālo locīšanas metodi
Vertikālā locīšanas metode ir ļoti efektīvs veids, kā ne tikai optimizēt kumodē pieejamo vietu, bet arī parūpēties, lai apģērbs vienmēr būtu ērti pārskatāms. Turklāt vertikālā locīšana samazina apģērba saburzīšanos. Šī metode paredz apģērba locīšanu taisnstūros un novietošanu atvilktnē vertikāli, nevis sakraušanu kaudzē, un tā ir īpaši efektīva T-krekliem, džemperiem un džinsiem.