Dienvidkorejas provincē Gangvonā norisinās Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, un sacensību pirmajā dienā ar teicamu sniegumu iepriecināja jaunie kamaniņu braucēji.

Reklāma

Puišu divnieku sacensībās Annas Orlovas audzēkņi Jānis Gruzdulis-Borovojs/Ēdens Čepulis izcīnīja sudraba medaļas, divu braucienu summā par 0,347 sekundēm zaudējot itāļiem Filipam Brunneram/Manuelam Veisenšteineram. Vieninieku sacensībās Edvards Markitāns par 0,156 sekundēm atpalika no goda pjedestāla, izcīnot ceturto vietu. Meitenēm Margita Sirsniņa piektā, Amanda Ogorodņikova sestā, meiteņu divniekā Sirsniņa un Madara Pavlova pirmajā braucienā bija labākās startā, bet finišā kritiens.

Lielo starptautisko debiju, pagaidām vēl jauniešu līmenī, piedzīvo Viestura Koziola izlolotais 3x3 hokejs. Vēl bez hokeja lielvalstīm, taču ar Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta trenētajiem Latvijas U-16 vecuma puišiem. Viņiem pirmajās trīs spēlēs trīs uzvaras – 24:5 pret Spāniju, 24:1 pret Lielbritāniju un 15:11 pret Kazahstānu. 

Priekšsacīkstēs vēl jāspēlē pret Taivānu, Austriju, Poliju un Dāniju. Mūsējo kalibram atbilst austrieši un dāņi, kuriem arī pirmajās trīs spēlēs tikai uzvaras.

Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados. Iepriekšējo reizi Lozannā Šveicē Latvijai bija 30 dalībnieki, šoreiz 45 sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem, startējot 11 sporta veidos.

Tikmēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atklājusi plānu, kā tiks regulēta sportistu viedokļu paušana Parīzes olimpisko spēļu laikā. Vārda brīvība tiks ierobežota, jo atklāšanas un noslēguma ceremonijās, sacensību un medaļu pasniegšanas laikā, kā arī sportistu olimpiskajā ciematā atlētiem nebūs brīv paust mutiski vai ar citām darbībām savus politiskos uzskatus. Preses konferencēs vai tā dēvētajās mikszonās, kur notiek komunikācija ar mediju ļaudīm, runāt drīkstēs, taču arī ar ierobežojumiem. 

Dalībniekiem jārespektē olimpisma pamatprincipi, jāatturas no mutiskiem uzbrukumiem personām, organizācijām un valstīm, jāievēro savas olimpiskās komitejas vai federācijas norādījumi 

un jāvairās būt traucējošiem pret citiem, piemēram, valstu himnu atskaņošanas laikā vai karogu un uzrakstu demonstrēšanas brīžos. Skaidrs, ka SOK vēlas panākt, lai pēc iespējas mazāk skanētu sportistu domas par agresorvalsts Krievijas pilna mēroga karu Ukrainā. Tiesa, arī iepriekš olimpisko spēļu laikā sportistiem nebija ļauts brīvi runāt par jebkuru tematu, jo īpaši politiskām lietām.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.