LTV raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākusi sarakste, kas apliecina robežu pārkāpšanu attiecību modelī pasniedzējs–studente.

2019. gada sarakstes fragmenti ir starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pasniedzēju Rolandu Kronlaku un kādu studenti. 

Pasniedzējs: Man šķiet, ka nolaist spermu ir svarīgi. Sorry.

Studente: Kur tieši? Arī jautājums.

Pasniedzējs: Uz krūtīm.

Te vēl kāds sarakstes fragments starp to pašu pasniedzēju un studenti īsi pirms pusnakts. Studente atbild un sarunu turpina, jo, iespējams, zina, ka šie būs viņas pierādījumi.

Pasniedzējs: Cik jums ir bijuši?

Studente: Vīrieši?

Pasniedzējs: Jā.

Studente: Jūs domājiet nopietnas attiecības, sekss vai skūpsti?

Pasniedzējs: Sekss.

Studente: Nepateikšu precīzi. Bet vismaz 10 partneri bijuši.

Pasniedzējs: Jauki.

Studente: Kāpēc?

Pasniedzējs: Pieredzīte.

Savā liecībā studente, kuras vārdu raidījums neizpauž, "Kultūršokam" raksta, ka pasniedzējs viņai regulāri sūtījis līdzīga satura ziņas vairāku gadu garumā.

Šo saraksti studente iesniedza Mūzikas akadēmijas Ētikas komisijai, taču Mūzikas un tehnoloģiju katedras vadītājam Rolandam Kronlakam piemēroja tikai disciplinārsodu, pazeminot amatā, bet joprojām ļaujot viņam kontaktēties ar studentiem. 

Rolands Kronlaks atzīst, ka īsziņas studentei rakstījis, taču tas esot dzīves posms, ko negrib atcerēties: "Tas bija 2019. gadā, tas man bija ļoti, ļoti smags periods. 

Es diezgan daudz arī tajā laikā iedzēru un, nu, bija kaut kādi tādi pāris blekauti, kad es vienkārši nesapratu, kāpēc es kaut ko tādu esmu pateicis un kāpēc es kaut ko tādu esmu izdarījis. 

Es ļoti, ļoti nožēloju to un es tūkstošreiz atvainojos."

Rolands Kronlaks.

JVLMA rektors Guntars Prānis atzīst, ka tas ir bēdīgi, ka studentes gatavas savus stāstus uzticēt žurnālistiem, nevis akadēmijai.

Atgādinām, ka iepriekšējais raidījums izgaismoja problēmas JVLMA, vēlāk trauksmes cēlāji minējuši arī citas augstskolas, kur bijuši seksuālās un emocionālās vardarbības precedenti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.