Latvijā sācies mikoplazmas baktērijas izraisītu slimību uzliesmojums. Pēc 360TV ziņu “Ziņneši” aicinājuma apstiprināt rīcībā esošo neoficiālo informāciju, tiek saņemts infektologu apstiprinājums – saslimšanas gadījumu skaits ir pieaudzis. Kas ir mikoplazmas baktērijas un cik tā ir bīstama?

Reklāma

To, vai infekciju izraisījusi mikoplazma, nosaka laboratoriski, un cīņā ar šo saslimšanu izmanto īpašu antibakteriālo terapiju. Mediķi aicina uzturēties labi vēdinātās telpās un, ja rodas aizdomas par saslimšanu, vērsties pie ģimenes ārsta.

Mikoplazmas baktērija tik ļoti bojā plaušas un citus orgānus, ka cilvēks ar ātro palīdzību var nokļūt pat intensīvajā terapijā. Bīstamākais ir tas, ka atliek būt vienā telpā ar sasirgušo un mikoplazma pārmetas uz jaunu upuri.

Mikoplazmas infekcija visbiežāk skar skolas vecuma bērnus un jauniešus, taču nesaaudzē arī pirmsskolas vecuma bērnus un cilvēkus cienījamos gados. Tie, kuri nokļuvuši slimnīcā, ir aisberga redzamā dala, jo realitātē esot daudz vairāk saslimšanas gadījumu, ko izraisījusi mikoplazmas baktērija.

Inkubācijas periods no brīža, kad kāds no ģimenes sakāries ar mikoplazmas baktēriju, līdz brīdim, kad paradās simptomi, ir līdz 3 nedēļām. Slimība sākas pakāpeniski, vispirms parādoties iesnām, taču vēlāk attīstās nopietnāki simptomi – stiprs klepus, augsta temperatūra, drudzis.

Vairāk skaties sižetā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.