Tā būs visu laiku mazākā Ukrainas sportistu delegācija (pirmo reizi zem sava karoga vasaras olimpiādē viņi startēja 1996. gadā Atlantā). Ukrainas Olimpiskās komitejas prezidents Vadims Gutcaits norāda, ka gatavošanās kara apstākļos bijusi sarežģīta.

Reklāma

"Kara sākumā lielākā daļa mūsu sportistu trenējās ārzemēs, bet pēc tam daudzi atgriezās mājās un aizvadīja treniņus reģionos, kuros ir mierīgāk.

Tomēr nav viegli gatavoties, ja ik pa laikam skan gaisa trauksmes sirēnas," 

teic Gutcaits. 

Pirmo reizi Ukraina olimpiskajās spēlēs piedalīsies futbola turnīrā, futbolisti būs vienīgie komandu sporta veidu pārstāvji. Ukrainas delegācijas lielākā zvaigzne ir augstlēcēja Jaroslava Mahučiha, kura svētdien Parīzē Dimanta līgas sacensībās par centimetru uzlaboja pasaules rekordu, pārvarot 2,10 metru augstumu. Iepriekšējais rekords 37 gadus piederēja bulgārietei Stefkai Kostadinovai. Dienu vēlāk Krievija veica masīvu Ukrainas pilsētu apšaudi ar raķetēm, nogalinot gandrīz 40 cilvēkus, tostarp trāpot lielākajai valsts bērnu slimnīcai Kijivā. 

"Nevaru priecāties par rekordu, ja mājās katru dienu tiek nogalināti nevainīgi cilvēki un mirst bērni. Tomēr uzskatu, ka mums jāpiedalās olimpiskajās spēlēs, jo tā mēs varam pievērst lielāku pasaules uzmanību tam, kas notiek Ukrainā, ka karš nav beidzies," 

uzskata augstlēcēja.

Ukrainas vieglatlēte Jaroslava Mahučiha svētdien Parīzē Dimanta līgas sacensībās laboja 37 gadus veco pasaules rekordu augstlēkšanā.

Kopš Krievijas iebrukuma un sāktā kara dzīvību zaudējuši vairāk nekā 400 Ukrainas sportistu, viņu vidū arī tādi, kas reāli varēja piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs un to bija izvirzījuši par savu mērķi. Piemēram, bokseris Maksims Haliničevs, kurš savulaik izcīnīja pasaules Jaunatnes olimpiādes spēļu sudraba medaļu un tolaik trenerim apsolīja, ka kādreiz abi piedalīšoties lielajā olimpiādē un tur viņš izcīnīšot zeltu. Tā vietā pāris mēnešus pēc kara sākuma Haliničevs, redzot, ko okupanti izdarījuši viņa dzimtajā Sumu apgabalā, pieteicās armijā un devās karot. Pērn martā viņš kaujas laukā tika nogalināts. Tāpat kopš kara sākumā Ukrainā ir iznīcinātas vai sagrautas 500 sporta būves. Par spīti krievu zvērībām, Parīzes olimpiskajās spēlēs ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) gādību piedalīsies arī okupantu valsts pārstāvji, kuriem piešķirts neitrālo sportistu statuss. SOK vēl nav apstiprinājusi, cik daudz Krievijas sportistu piedalīsies spēlēs, taču viņu skaits nebūs lielāks par 20, jo vairākas okupantu valsts sporta federācijas atteikušās sūtīt savus pārstāvjus uz Parīzi.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.