Kijivā tikai vakardienas pēcpusdienā beidzās cietušo un bojāgājušo meklēšana bērnu slimnīcas "Ohmatdet" teritorijā, kura pirmdien cieta Krievijas raķešu triecienā.

Reklāma

Kopumā nedēļas sākumā ap 40 raķešu uzbrukums dažādiem Ukrainas galvaspilsētas rajoniem, kā arī vairākām citām Ukrainas pilsētām, paņēmis 37 dzīvības, bet ap 170 civiliedzīvotāju ir ievainoti – un tas, ņemot vērā, ka vairumu raķešu izdevās notriekt. "Ir bojāti gandrīz 100 objektu: bērnu slimnīca, parastas dzīvojamās mājas, bērnudārzi, dzemdību nams, koledža, biznesa centrs," otrdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Upuru skaita ziņā 8. jūlija Krievijas spārnoto un ballistisko raķešu uzbrukums Ukrainai ir bijis šogad visasiņainākais.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs Krievijas uzbrukumus Ukrainas medicīniskajiem objektiem nosaucis par "īpaši šokējošiem" un "nepieļaujamiem". Vakar šajā sakarā Ņujorkā steidzami pēc ASV, Lielbritānijas, Francijas, Ekvadoras un Slovēnijas pieprasījuma tika sasaukta ANO Drošības padomes sēde. Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija turpina šabloniskos un absurdos apgalvojumus, ka pirmdien trieciens dots tikai "Ukrainas aizsardzības rūpniecības objektiem un lidmašīnu bāzes vietām" un "visi uzbrukuma mērķi ir sasniegti". Krievijas armija "neuzbrūk civiliedzīvotājiem", kaut plaši zināms, ka tās upuru skaits Ukrainas civilistu vidū kopš pilna mēroga kara sākuma mērāms tūkstošos.

"Ohmatdet" bērnu slimnīca Kijivā.

Attīrot "Ohmatdet" teritoriju no drupām, tika atrasta Krievijas aviācijas spārnotās raķetes "H-101" aizmugures daļas atlūzas ar raķetes sērijas numuru. Par šo raķeti liecina arī videonovērošanas kameru ieraksti, kas fiksēja trieciena brīdi. Kaut Krievijas propaganda sludina, ka traģēdiju esot izraisījusi pašu ukraiņu pretgaisa aizsardzības raķete, šīs liecības runā ko citu. Kārtējais Krievijas kara noziegums un starptautisko normu pārkāpums tika paveikts, īsi pirms otrdien Vašingtonā sākās NATO valstu vadītāju samits, kas ilgs līdz ceturtdienai. "Krievijas raķešu triecieni, kuru dēļ pirmdien gāja bojā desmitiem Ukrainas mierīgo iedzīvotāju, kā arī bija upuri un postījumi lielā bērnu slimnīcā Kijivā, ir šausminošs atgādinājuma par Krievijas nežēlību," īsi pirms NATO sanāksmes paziņoja ASV prezidents Džo Baidens. Pēc viņa teiktā, alianses samitā šajās dienās paziņos par jauniem pasākumiem Ukrainas pretgaisa aizsardzības stiprināšanai. Vašingtonā būs arī Ukrainas prezidents Zelenskis. Novērotāji lēš, ka Ukraina šogad tomēr netiks uzaicināta kļūt par NATO dalībvalsti. Neoficiāli runā, ka pret to, baidoties par kara eskalāciju, iebildušas ASV un Vācija. Tajā pašā laikā noslēguma dokumentā tikšot uzsvērts, ka Ukrainas nonākšana NATO ir "nenovēršama".

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.