Latvijas jaunie sportisti ļoti veiksmīgi aizvadījuši Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, mājup no Dienvidkorejas pārvedot sešas godalgas – divas zelta, trīs sudraba un vienu bonzu.

Reklāma

Par jaunatnes olimpiskajiem čempioniem kļuva Latvijas 3x3 hokejisti un skeletonists Emīls Indriksons. Vai Latvijā aug brāļu Dukuru panākumu turpinātājs?

No kalnu slēpošanas uz skeletonu

Pats Emīls Indriksons, kuram šomēnes paliks 18 gadi, "Latvijas Avīzei" teic, ka līdz skeletona virsotnēm vēl tāls un izaicinājumiem pilns ceļš ejams. Pirmais skaļākais panākums, kāds noteikti ir Dienvidkorejā izcīnītais zelts, ir patīkams, taču pierādījis, ka nekas tāpat vien nenotiek. "Negāja viegli, bijis daudz smagu fizisko treniņu, arī mentāli brīžiem bija pasmagāk, taču ieguldītais darbs dod augļus," filozofiski saka jaunais sportists. Pluss bijis tas, ka Phjončhanas trase bija iepazīta jau iepriekš un šī viņam bijusi jau trešā viesošanās reize Korejas pussalā.

Skeletonā Emīls nonācis pirms trim gadiem, pateicoties vecākiem. 

"Viņi uzzināja, ka notiks atlase. Pirms tam trenējos kalnu slēpošanā, taču gribēju pamēģināt kaut ko jaunu. Aizgāju uz fizisko atlasi, izpildīju normatīvus un tā arī nonācu "Skeletona akadēmijā". 

Sākumā bijām lielāks pulks, tagad esam palikuši deviņi," savas gaitas skeletonā atceras Emīls Indriksons. Kalnu slēpošanā panākumi arī nav izpalikuši, jo savā vecuma grupā Emīls kļuvis par vairākkārtēju Baltijas un Latvijas čempionu. Pa vasaru nodarbojies arī ar skrituļslalomu un arī tur labi veicies. Tagad viss pakārtots skeletonam, lai gan slēpes nav izsviestas, un, ja gadās kāds brīvs brīdis, tad tās joprojām tiek liktas lietā. Kas 17 gadus vecu jaunekli piesaista skeletonā? "Man vienmēr paticis ātrums un adrenalīns, bet skeletonā tie abi ir cieši saistīti. Traukties ar galvu pa priekšu trasē man šķita aizraujoši un interesanti. Pirmo reizi biju nobraucis pirms pieciem gadiem, bet tā bija tikai viena reize. Kad notika atlase, biju fiziski vairāk nobriedis, pašam šķita, ka viss varētu labi salikties kopā, jo skeletonā starts ir ļoti svarīgs. Protams, biju sekojis līdzi arī brāļiem Dukuriem. Ar viņiem biju ticies vēl pirms atlases," atceras siguldietis, kurš tāpat kā citi "Skeletona akadēmijas" jaunie censoņi ir kārtīgi aprūpēti. Emīlu trenē Ivo Šteinbergs, Dainis Dukurs un Jānis Krūmiņš.

Gatavo itāliešu ēdienus

Pagājušajā nedēļā Siguldā notika Pasaules kausa posms, taču Indriksons ar komandu nolēmuši, ka nestartēs. "Kad atbraucām no Dienvidkorejas, nolēmām, ka nepiedalīsimies un novilksim līniju šai sezonai. Sacensības šosezon ir beigušās, bet turpināsim Siguldā kārtīgi trenēnēties. Ko es skeletonā vēlos sasniegt? Vispirms ir mazie mērķi – vasarā kārtīgi jātrenējas. 

Nākamajā sezonā gribētos piedalīties Eiropas un Pasaules kausa posmos. Līdz šim Eiropas kausā esmu startējis tikai reizi. 

Savukārt lielais mērķis ir piedalīties 2026. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Milānā un Kortīnā d’Ampeco," Emīls olimpisko piedzīvojumu vēlas izbaudīt arī uz pašas lielākās skatuves. Viesošanās Itālijā sakristu ar vēl vienu jaunieša aizraušanos, jo Emīlam ļoti patīk gatavot ēst un mīļākie ir tieši itāliešu virtuves ēdieni. Pauze sacensībās lieti noderēs arī mācībās, jo Emīls ir Siguldas ģimnāzijas 11. klases skolnieks. "Viegli neiet, jo ģimnāzijā prasības ir augstas. Par labu nenāk arī tas, ka daudz sanāk būt prom no mājām. Mācos inženierzinātņu novirzienā, jo patīk arī tehniskas lietas. Vai pats piedalos arī tehnikas gatavošanā? Īsti ne, tas ir treneru lauciņš. Slidas gan papulējam, taču par to, kas ir iekšā skeletonos, par to mēs neatbildam," skaidro Indriksons. Sporta veida apgūšanā padomu neliedz arī Martins un Tomass Dukuri, kuri ikdienā tagad ir aizņemti darbos ārzemēs. "Viņi dažreiz atbrauc uz treniņiem, pastāsta par trases niansēm, kuras mēs līdz galam vēl nesaprotam. 

Arī par skeletoniem pastāsta, kādas slidas likt, un tamlīdzīgi. Zināšanas un pieredze ir nepieciešamas, arī trašu iepazīšana. 

Vācijā esmu braucis tikai Altenbergā, ļoti patika. Vispār man patīk visas trases, kurās līdz šim izdevies būt, izņemot Lillehammeri Norvēģijā," atklāj Indriksons, kurš no šā brīža planētas vadošajiem braucējiem vairāk seko līdzi britam Markam Vestonam.

Jaunatnes olimpiskajās spēlēs pie sudraba medaļas skeletonā tika arī Dārta Neimane, bet bronzu izcīnīja Laura Lēģere, kamēr puišu konkurencē ceturto vietu ieņēma Dāvis Valdovskis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.