Latvijas sieviešu basketbola izlase vakar sāka gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei svētdien Rīgā pret Izraēlu, kas būs mūsu galvenās konkurentes cīņā par vietu finālturnīrā.

Eirokausa spēlē gūtā rokas savainojuma dēļ pagaidām individuāli trenējas Ieva Pulvere, un vēl nav zināms, vai būs gatava spēlei. Citas līderes ir ierindā un darbojas bez ierobežojumiem. Komandā valda pacilāts noskaņojums, Aleksa Gulbe vakar atzīmēja 24. dzimšanas dienu, partneres iepriecinot ar eklēra kūciņām.

Latvijas Basketbola savienībai, ņemot vērā Izraēlas un palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" karu, izvirzītas augstākas drošības prasības, arī pretinieces norādījušas, ka ieradīsies ar prāvāku apsargu skaitu nekā ierasts.

"Jebkurš treneris sapņo par ilgāku sagatavošanās posmu, iepriekšējā reizē bija divi treniņi, kas ir stipri par maz," gandarīts pēc pirmā treniņa bija Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. 

"Tagad vairāk laika un attiecīgi plašāks kandidātu saraksts, pēdējā mēneša laikā "TTT Rīga" treniņos tik daudz veselas spēlētājas neesmu redzējis. Tā ir laba sajūta. 

Gribam sagatavoties pēc iespējas labāk, lielāku akcentu likt uz savu spēli, paturot prātā Izraēlas stilu – viņām treneris nav mainījies. Gribam izbaudīt procesu. Par Izraēlu vēl tik daudz neesam domājuši, ceturtdien būs iespēja viņas pavērot, un tad gatavosimies konkrētāk. Jāmazina kļūdu skaits, pret Franciju tādas bija 28."

Gulbis negribēja piekrist, ka Izraēlas izlase ir mūsu galvenā konkurente cīņā par finālturnīru: "Mēs cīnāmies par pirmo vietu grupā, un visi ir vienādi konkurenti – Izraēla, Francija, Īrija. Neizdalu atsevišķi, gatavojamies no spēles uz spēli."

Latvija atlases turnīru sāka novembrī ar zaudējumu viesos Francijai. Izraēla pirmo maču aizvadīs ceturtdien Rīgā pret Īriju. 2025. gada finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas un četras no astoņām otro vietu ieguvējām.

"Izraēlu atceros no iepriekšējām spēlēm, līdz ar to būs vieglāk. Skaidrs, ka viņām ir izmaiņas, mums arī jauns sastāvs. 

Fiziski esmu gatava, emocionāli arī viss kārtībā, treneris ir no TTT, tāpēc zinu sistēmu un nav tik liels spiediens, stils īpaši neatšķiras izlasē," teica Vanesa Jasa, kura ar "TTT Rīgu" Eirokausā uzvarējusi desmit spēlēs pēc kārtas un iekļuvusi ceturtdaļfinālā. Tas pašai esot pārsteigums, bet viņa uzskata, ka ar komandas spēli iespējams kāpt vēl augstāk. "Pēc šīs sezonas līgums ar TTT beigsies. Ja komanda spēlēs FIBA sacensībās, labprāt paliktu pie trenera Mārtiņa, patīk viņa darba kultūra. Ja būs piedāvājumi, izskatīšu, bet primārais ir TTT, tieši Mārtiņš," uzsvēra Jasa.

Latvija ar Izraēlu spēlējusi astoņas reizes, svinot septiņas uzvaras, tostarp arī līdzīgos mačos ar +6 iepriekšējā Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.