Militāra apdraudējuma gadījumā rīdziniekiem tiek ieteikts uzturēt dzeramā ūdens un pārtikas rezerves, kā arī ierīkot vietu kur patverties, paredzēts šodien Rīgas domes atbalstītajā civilās aizsardzības plānā.
Paredzēts, ka iedzīvotājiem jāsagatavo ārkārtas gadījumu soma, tajā ievietojot svarīgus dokumentus, tuvinieku, kaimiņu un citu svarīgu personu tālruņu numuru sarakstu, portatīvo radioaparātu ar rezerves baterijām, nelielu skaidras naudas summu, ūdensdrošu blociņu un rakstāmpiederumus.
Tāpat somā jāievieto pārtika ar ilgu derīguma termiņu un augstu kaloriju saturu, ko var lietot bez termiskas apstrādes, daudzfunkcionāls saliekams nazis un citas lietas, kas nepieciešamas ārkārtas situācijās, piemēram atsevišķi medikamenti un dezinfekcijas līdzekļi.
Iedzīvotājiem tiek ieteikts apģērba priekšējās kabatās turēt informāciju par savu asinsgrupu, alerģijām, hroniskām slimībām un tuvinieku tālruņu numurus.
Dzīvesvietas un ikdienas maršrutu tuvumā tiek ieteikts apzināt patvertnes vai vietas, kur patverties, lai mazinātu ietekmi no sprādziena triecienviļņa, šķembām, siltumstarojuma vai radioaktīvā piesārņojuma.
Patvertnes var tikt izveidotas un ierīkotas dažādu būvju pagrabstāvos.
Plānā norādīts, ka īslaicīgam patvērumam, kas var pasargāt no lodēm, munīcijas šķembām, apkārtesošo konstrukciju atlūzām, kas var rasties dažādu ieroču pielietošanas rezultātā, var izmantot grāvi, būvbedri, ēkas ārpusē izvietoto ieeju pagrabtelpās, gājēju tuneli vai jebkuru tuvāko dzelzsbetona vai ķieģeļu konstrukciju, aiz kuras iespējams patverties, kā arī vietas telpās, kur starp cilvēku un ēkas ārpusi ir vismaz divas sienas.
Iedzīvotājiem tiek ieteikts apsvērt iespējas ēkas pagrabstāvā vai pazemes stāvā izveidot patvertni vai vietu, kur patverties.
Militārā apdraudējuma gadījumā dzīvesvietā jāuztur un periodiski jāatjauno pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču rezerves, kas ļautu izdzīvot vismaz trīs līdz septiņas dienas.
Iedzīvotājiem ieteikts izrunā un vienoties ar tuviniekiem par rīcības plānu militāra iebrukuma gadījumā.
Tāpat jānoskaidro alternatīvie pārvietošanās maršruti, kurus varētu izmantot, lai nokļūtu savos biežāko apmeklējumu galapunktos, ja ikdienā izmantojamie ceļi nebūs izmantojami.
Ieteikts arī noskaidrot, vai apkaimē dzīvo cilvēki ar medicīnisko izglītību, militāro pieredzi un glābšanas darbu pieredzi, kuri nepieciešamības gadījumā varētu atbalstīt pārējos apkaimes iedzīvotājus ar ekspertīzi attiecīgajās jomās situācijās, kad valsts vai pašvaldības dienesti nespēs darboties ikdienas režīmā.