"Latvijas Avīzes" lasītāju viedokļi un jautājumi, kas izskanēja šo trešdien, zvanot žurnālistiem.
Normunds Kaivē: ""Latvijas Pasts" vismaz pēdējo desmit dienu laikā abonentiem Kaives pagastā abonētos preses izdevumus piegādā laika posmā no pulksten 18 līdz 20. Pirms šī valstij piederošā uzņēmuma reorganizācijas "Latvijas Avīzi" un citus laikrakstus un žurnālus saņēmām līdz pulksten 16. Visticamāk, gan es, gan citi Kaives cilvēki "Latvijas Avīzi" turpmāk vēlo piegāžu dēļ neabonēs. Es nevēlos vakarā lasīt vecas ziņas tāpēc, ka valstij piederošais uzņēmums ir optimizējis savu darbību un pastniekam ir jāapkalpo vairāk pagastu nekā agrāk!"
Redakcijas piebilde. VAS "Latvijas Pasts" Komunikācijas un filatēlijas daļas vadītāja Laila Kļaviņa atvainojas Kaives iedzīvotājiem un sola piegāžu izaicinājumu Kaivē atrisināt. L. Kļaviņa min, ka preses izdevumu piegādes laiki konkrētās teritorijās ir noteikti un tie atšķiras. Piemēram, Rīgā preses izdevumus piegādājot līdz pulksten 8.00, Ķekavā – līdz plkst. 10.00, Liepājā, Aizkrauklē – līdz 13.00. Savukārt, piemēram, Krāslavas, Kuldīgas un arī Cēsu novadā, tostarp Kaives pagastā, piegādes esot jānodrošina dienas laikā. "Ierasti Kaives iedzīvotājiem iemīļotie preses izdevumi tiek piegādāti līdz pulksten 18.00, tomēr, tā kā šo teritoriju ir sācis apkalpot jauns pastnieks, kurš pakāpeniski apgūst konkrēto maršrutu, tad piegādes prasa nedaudz ilgāku laiku. Apzināmies preses izdevumu nozīmi mūsu klientu ikdienā, līdz aprīļa beigām šis jautājums tiks pilnībā atrisināts, lai Kaives pagasta iedzīvotāji savus sūtījumus pastkastītēs saņemtu ierastajā laikā. Atvainojamies Kaives iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām!" tā L. Kļaviņa.
Silva Krūma: "Dzīvojam interesantā laikā. Nesen plašsaziņas līdzekļi ziņoja par elektrības zādzību Daugavpils mēra Elksniņa īpašumā. Sāp sirds, ka mēs savā zemē netiekam galā ar elektroenerģijas tēriņiem. Gribētu zināt, cik daudz diennaktī elektrību tērē lielveikalos kilometru garumā izvietotie ledusskapji. Mēs maksājam, lielveikali pelna. Kam galvenokārt pieder lielveikali? Apmeklēju ārstu Stradiņa slimnīcā, kur uzgaidāmās telpas uzbūvētas piecu stāvu augstumā un prožektori deg bez pārtraukuma. Kā panākt elektrības taupīšanu?"
Brigita Aldermane Jaunjelgavā: "Nesen tika vēstīts, ka Latvijas armijas vadība pieļauj arī sieviešu pakļaušanu obligātajam militārajam dienestam. Varbūt iesaucamo vecumu sasniegušos jauniešus, kuru veselība īsti neatbilst armijas visstingrākajiem nosacījumiem, var apmācīt par pavāriem vai glabātavu darbiniekiem? Latvijā ir ļoti slikta demogrāfiskā situācija, zems dzimstības rādītājs. Un iesauksim armijā tās pašas nabaga dāmas! Vai mūsu armija patiešām ir tik vāja? Sievietes misija ir ģimenes pavarda sargāšana."
Linards Strelēvics Rīgā: "Jautājums par zobeniem jaunajiem virsniekiem ir jāvērtē rūpīgi. Nepiekrītu premjerministrei Evikai Siliņai, ka šie zobeni pie virsnieku parādes formām "nav aktuāli". Armijas morālā noturība ir valsts aizsardzības spēju stiprināšana. Patlaban naudas piešķīrums zobeniem, tie ir 900 000 eiro uz pieciem gadiem, ir apturēts. Ar šādu attieksmi virsnieki ir nolikti zemāk nekā citas valsts un pašvaldību amatpersonas. Naudu nelietderīgi tērē daudziem citiem mērķiem, toskait valsts uzņēmumu padomes locekļu prēmijām."
Baiba Liepiņa, pensionāre Rīgā: "Partija "Jaunā Vienotība" ir izdevusi savu Rīgas laikrakstu. Tajā ir iekļauta informācija par visiem 63 partijas izvirzītajiem deputāta amata kandidātiem pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Tomēr nevienam deputāta amata kārotājam nav norādīts ne vecums, ne arī izglītība. Laikrakstā ir sarakstītas visādas pasakas, publicētas vecas bildes, tomēr iepriekš nosaukto ziņu nav. Kā var vēlēt cilvēkus, kuriem nezini ne vecumu, ne arī viņu iegūto izglītību? Mūs vēlas apvest ap stūri."
Arnolds Auziņš Rīgā: "Divus vakarus televīzijā rādīja mana mīļā Jaunā Rīgas teātra izrādi "Milžu cīņas". Man šī izrāde bija vilšanās. Dīvainīši skraida ar ieročiem, rupji lamājas, smaida, rāda, cik grūti dienēt Zemessardzē. Ālēšanās. Ja jaunieši šo izrādi noskatīsies, Zemessardzē viņi nestāsies."