Ritenīši mazi, braucēja smaguma centrs augstu virs tiem, tādēļ gan stūrēšanas, gan bremzēšanas iespējas niecīgas – kas tas ir? Pareizi! Skrejritenis. Apdrošināšanas uzņēmuma "Balcia" veiktā iedzīvotāju aptauja liecina, ka lielākā daļa jeb 83% iedzīvotāju, kuri ikdienā pārvietojas ar auto vai sabiedrisko transportu, un 76% kājāmgājēju uzskata, ka skrejriteņu vadītāju braukšanas stils apdraud satiksmes drošību.

Tikai 12% aptaujāto uzskata, ka elektriskie skrejriteņi nerada būtiskus satiksmes apgrūtinājumus.

Savukārt katrs desmitais aptaujātais norāda, ka sadursmē ar skrejriteņa vadītāju ir cietis pats vai kāds no ģimenes un paziņu loka, bet vēl 14% aptaujāto atzina, ka ir nokļuvuši bīstamās situācijās, kurās varēja notikt sadursme ar skrejriteņa vadītāju.

Latvijas Mobilitātes asociācijas apkopotā informācija liecina, ka pērn nomas skrejriteņu skaits pieaudzis gandrīz četras reizes un unikālo nomas pakalpojumu lietotāju skaits sasniedzis aptuveni 200 000. Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģistrēto negadījumu statistikā ar skrejriteņiem redzams, ka aizvadītajā gadā Rīgā negadījumos cietuši 235 elektrisko skrejriteņu vadītāji, bet gadu iepriekš 135 braucēji.

Laikapstākļiem kļūstot siltākiem, traumas guvušo bērnu skaits ievērojami pieaugot.

 No 1. līdz 22. maijam BKUS pēc palīdzības vērsušies jau 184 bērni, kas traumas guvuši, pārvietojoties ar dažādiem mobilitātes rīkiem, 

kā arī 82 bērni, kuru traumas gūtas rotaļlaukumos. Pieaudzis arī to bērnu skaits, kas guvuši traumas uz batutiem, – slimnīcā vērsušies 52 bērni.

Līdz ar silta laika iestāšanos aptuveni dubultojies bērnu skaits, kas vienā dienā ar traumām nonāk Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā, – šī gada pirmajos mēnešos ar traumām diennaktī pēc palīdzības vērsās aptuveni 50 bērni, bet maija trešajā nedēļā tie jau bija aptuveni 100 bērni dienā. Visbiežāk, braucot ar elektroskrejriteni, tiek gūti lūzumi, mežģījumi, kā arī sasitumi.

Elektroskrejriteni drīkst izmantot tikai pēc 14 gadu vecuma sasniegšanas, ar to pārvietojoties tikai drošā ātrumā. Tāpat jāievēro, ka uz skrejriteņa vai elektroskrejriteņa drīkst atrasties tikai viens cilvēks, līdz ar to arī vecāki nedrīkst pārvadāt bērnu uz elektroskrejriteņa.

Zīmē Gatis Šļūka. Nezaudē galvu!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.