Pēc ilgiem strīdiem britu valdības ierosinātais likums par nelegālo migrāciju ("The Illegal Migration Bill") stāsies spēkā, līdzko to apstiprinās karalis Čārlzs III. Likums paredz, ka tie, kuri ieradīsies Apvienotajā Karalistē (AK) nelegāli, valstī palikt vairs nedrīkstēs.
Likums karaļa rokās
Jaunais imigrācijas likums šobrīd ir nonācis līdz formālajam karaļa apstiprinājumam, tas nozīmē, ka migrantiem jārēķinās, ka nelegāla ierašanās AK nozīmēs legālu deportāciju, neatļaujot legalizēt uzturēšanos valstī. Ja atgriešanās izcelsmes valstī nav iespējama, tad viņu patvēruma meklēšanas pieprasījums tiks izskatīts trešajā valstī, piemēram, Ruandā. Tāpat tiks pielikts punkts bezgalīgām – un britu nodokļu maksātāju apmaksātām! – tiesas prāvām un pēdējā brīža petīcijām, lai apturētu deportācijas.
Īpaši būtisks ir punkts par modernās verdzības likumdošanas ļaunprātīgu izmantošanu gadījumos, kad patvēruma meklēšanas pieteikums tiek noraidīts. Kā zināms, to bieži izmanto migranti no Albānijas, pat apgalvojot, ka iekāpšana gumijas laivās ir moderno vergturu spiediena rezultāts. Pēc likuma pieņemšanas visi, kuri tiks identificēti kā modernās verdzības upuri, tiks nogādāti izcelsmes valstī vai citā drošā valstī.
Tiks papildināts to valstu saraksts, kuras tiek uzskatītas par drošām. Līdztekus ES valstīm par drošām turpmāk tiks uzskatītas arī Albānija, Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Taču tiem, kuri tiešām bēg no vajāšanas un kara, tiks piešķirtas īpašas ikgadējās migrācijas kvotas, lai būtu iespējams pienācīgi parūpēties par iekārtošanos uz dzīvi AK.
Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) jau ir izplatījusi paziņojumu, ka jaunais likums neatbilst starptautiskajiem standartiem.
Migrantus negaida atplestām rokām
Lai arī daudzi vadošie britu mediji izvairās par to runāt un pretmigrācijas demonstrācijas bieži dēvē par "galēji labējo protestiem", tomēr to pilsētu un ciemu iedzīvotāji, kur ierodas migranti, ir satraukušies. Neskaitāmu nezināmas izcelsmes vīriešu ierašanās pilsētā uz nenoteiktu laiku raisa bažas par savu un tuvinieku drošību. Kā zināms, viens no galvenajiem breksita balsojuma iemesliem bija protests pret nekontrolēto migrāciju, taču pa šiem gadiem problēma ir samilzusi līdz nepieredzētiem apmēriem.
Tā Dorsetā šobrīd notiek skaļi protesti pret baržas "Bibby Stockholm" – peldošas trīsstāvu mājas – ierašanos Portlandes ostā. Tajā tiks izmitināti 506 patvēruma meklētāji, kamēr viņu lietas tiks izskatītas. Te gan jāpiebilst, ka šie 506 migranti ir piliens jūrā, jo nupat, 7. jūlijā, tika sasniegts 2023. gada rekords – gumijas laivās jau ieradušies 686 labākas dzīves meklētāji.
Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka Portlandē, kas ir sešus kilometrus gara sala Anglijas dienvidrietumos ar tikai 13 tūkstošiem iedzīvotāju, nav infrastruktūras, kas spētu uzņemt tādu skaitu vīriešu, jo jau šobrīd salā katastrofāli trūkst ģimenes ārstu.
Migranti drīkstēs brīvi pārvietoties, un iedzīvotāji ir noraizējušies par antisociālu uzvedību un iespējamu noziedzības palielināšanos.
Tāpat gaidāma nopietna ietekme uz tūrismu un drošību salā, jo skaidrs, ka tāds daudzums jaunu puišu nesēdēs uz vietas garlaikojoties – būs kašķi un kautiņi, kā arī pastiprināta interese par vietējām sievietēm.