Dzejniece, atdzejotāja un publiciste Liāna Langa kopš aizvadītā gada maija īsteno kampaņu "Atkrievisko Latviju!" un tās laikā ieguvusi pulku atbalstītāju un ne mazums kritiķu par savu aso un tiešo viedokli.
Viena no pamanāmākajām domstarpībām viņai bija radusies ar "Tvitera konvoja" vadītāju Reini Pozņaku. Tviterī vētru sacēla Langas ieraksts, kurā viņa kaunināja Reini par krievu valodas lietošanu intervijā krievvalodīgam medijam.
Komentējot Liānas Langas ierakstu, Reinis Pozņaks rakstīja: "Paldies, Langas kundze, par augsto novērtējumu. Arī augstu vērtēju jūsu degsmi latviešu valodas stiprināšanā, taču uzskatu, ka starp skolu, darba vietu, lielveikalu un medijiem tomēr ir atšķirība."
Kopš kampaņas uzsākšanas ir aizritējis jau vairāk nekā gads, un Langas darbības novērtējums ir sasniedzis daudz augstākus plauktus par sociālajiem tīkliem. Nupat par valsts valodas stiprināšanu viņa saņēma uzslavu no Valsts prezidenta Egila Levita, bet asu kritiku, pat vēršoties drošības iestādēs – no "Latvijas pirmajā vietā" vadītāja un Saeimas deputāta Aināra Šlesera.
Dzejniece gandrīz katru dienu publicē cilvēku stāstus par krievu valodas lietošanu nevietā, par iestādēm, kur tiek pārkāpts valsts valodas likums. Visai asā veidā viņa vēršas pie institūcijām un komercstruktūrām, arī kultūras iestādēm runāt latviešu valodā, kā arī uzslavē tās iestādes, kur vairs netiek lietota krievu valoda. Kampaņas sākumā esot bijis daudz jāskaidro, ka vārds "atkrieviskot" ir svešvārda "derusificēt" latviskojums, jo tas esot radījis negatīvu pieskaņu.
Vēl ne tik sen publiski izskanēja Langas saķeršanās ar Krievijas TV kanāla "Dožģ" redaktoru Tihonu Dzjadko. LTV raidījumā "Kas notiek Latvijā?" viņa atzina, ka norobežošanos no krievu impērisma šajā kanālā neesot gadījies ieraudzīt.
"Es tiešām tā domāju, jo uzskatu, ka kanālam "Dožģ" ir problēmas mainīt savu identitāti tagad, kara laikā, un es domāju, ka viena liela sabiedrības daļa gaidīja, ka "Dožģ" nostāsies ne tikai pret Putinu, bet arī pret Krievijas vēsturisko impērismu un impērismu, ko Krievija īsteno tagad,"
toreiz sacīja Langa.
Taču nav tā, ka sabiedriski un politiski aktīva viņa kļuvusi tikai pēdējā laikā. Tā, piemēram, viņa piedalījās Daiņa Rūtenberga "salauztā slotaskāta" politiskās prāvas visās tiesas sēdēs. Toreiz Latvijas Krievu savienība pret Rūtenbergu iesniedza prasību tiesā, jo viņš 2014. gadā sabojāja Krievijas karogu šīs partijas rīkotajā piketā Krimas atbalstam. Langa ir partijas "Konservatīvie" (iepriekš – Jaunā konservatīvā partija) biedre, balotējusies 2020. gadā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kā arī 2021. gada pašvaldību vēlēšanās, bet nav bijusi ievēlēta. Bijusi Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas palīdze. Tomēr liela daļa no Langas sirds joprojām tiek atdota dzejai un citiem radošiem procesiem, jo viņai ir pieredze to organizēšanā. Langa ir bijusi programmu koordinatore starptautiskajā kinoforumā "Arsenāls", Latvijas ekspozīcijas saturiskās koncepcijas konsultante un eksperte "EXPO 2000" Hannoverē, preses centra vadītāja Rīgas 800 gadu jubilejā.
Šaubas. Jūrmala par trim eiro
No 1. novembra iebraukšana Jūrmalā varētu maksāt trīs eiro, turklāt to plāno iekasēt visu gadu – šādus saistošos noteikumus pieņēmusi Jūrmalas dome. Tiesa gan, tie stāsies spēkā tikai tad, ja tos apstiprinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Iepriekšējo Jūrmalas pilsētas mēģinājumu ieviest šādus noteikumus VARAM ministra Artūra Toma Pleša vadībā 2021. gadā apturēja, šī lieta šobrīd atrodas izskatīšanā Satversmes tiesā.