Decembrī pie lasītājiem nonāks Andas Kaļinkas spilgtais debijas romāns "Beduīna līgava".
Grāmatu blogere, bibliotekāre Meldra Gailāne par Andas romānu raksta šādi: "Romāna noskaņa ir tik smeldzīga, tomēr arī neizsakāmi skaista. Kā zvaigžņota nakts pār tuksnesi. Kā jūras krasts, kurā deg ugunskuri. Kā Šeherezādes pasakas un Austrumu mūzika. Gluži kā tuksnesis, arī šis romāns ievilina, solot piedzīvojumu oāzē, bet patiesībā aizvilina tais dziļumos, kur pats i neiedomātos spert kāju, ja vien..."
Romāns lasītāju pārņem savā varā pamazām, bet jau no pirmajām rindkopām kļūst skaidrs, ka tas balansēs uz ierastā un ārkārtējā robežas. Kādā nepatīkami drēgnā rudens vakarā nejauši sastopas divi jauni cilvēki – sastopas visai dīvainā vietā, kuru lielākoties neviens labprāt neapmeklē, – slimnīcas morga gaitenī. Viņi neko daudz viens par otru šajā brīdī neuzzina, bet tālāk autore pamazām, pa solītim vien lasītāju ieved Bogdana un Mares dzīvē, atklājot noslēpumaino labirintu, kas ir ikviena cilvēka dzīve.
Anda ir studējusi filozofiju, jau kopš pirmsākumiem rakstījusi žurnālam "Leģendas", bijusi arī ārštata autore žurnālā "Planētas Noslēpumi", un viņu interesē tie brīži, kuros saskaras mūsu redzamā, ikdienas pasaule, ar to, par kuru varam tikai nojaust.
Mēs, žurnālisti, gluži labi zinām, ka rakstīt rakstus – pat garus – un rakstīt grāmatas ir divi ļoti atšķirīgi rakstniecības veidi. Kā izlēmāt spert nākamo soli un ķerties pie romāna?
A. Kaļinka: Niekojusies ar rakstīšanu esmu, cik vien sevi atceros – jau skolas laikā rakstīju stāstiņus un gotiskas pasakas, bet nekad neko no uzrakstītā nevienam nerādīju un pat neplānoju publicēt.
Romāna formāts man likās kaut kas fundamentāls. Sajūsminājos par tiem, kuri var aizfantazēties līdz romānam. Kādu dienu man arī ļoti sagribējās pamēģināt! Ņēmu kladi un sāku skicēt galvenos varoņus.
Jā, un tie ir patiešām ļoti, ļoti interesanti! Bogdans strādā par patologanatomu, Mare ir eksotisko deju dejotāja, viņas vecmāmiņa savukārt bija precējusies ar beduīnu...
Jā, pirmais uzradās vientuļnieks patologanatoms, tad meitene, kas piedzima tuksnesī un veļu laikā iemaldījās morgā. "Eksotiskā" vecmāmiņa – beduīna sieva – bija trešais tēls. Bogdans ir patologanatoms, jo vēlas atklāt to robežu, aiz kuras dzīvs cilvēks kļūst par līķi. Mare dejo, jo tas viņai ir vienīgais veids, kā izpaust savas jūtas un emocijas. Vecmāmiņa – tobrīd vēl jauna sieviete – bija autsaidere savā ģimenē, viņai patika ceļot, un tā aizceļojās līdz tuksnesim, kur atrada savu laimi un mīlestību. Tieši tuksnesis kļuva par viņas mājām. Arī Mare kļuva par "beduīna" līgavu!