Ceļošana ir viens no aizraujošākajiem veidiem, kā pavadīt brīvo laiku. Tomēr, pat labi izplānotā ceļojumā var nākties saskarties ar negaidītiem šķēršļiem. Tieši tāpēc, lai izvairītos no papildu izdevumiem un neērtībām ceļojuma laikā, daudzi ceļotāji izvēlas ceļojumu apdrošināšanu.

Reklāma

Lai izvēlētos piemērotāko apdrošināšanas polisi, jāņem vērā dažādi faktori.

Lasi tālāk, lai uzzinātu par būtiskākajiem aspektiem!

Kas ir ceļojuma apdrošināšana?

Ceļojumu apdrošināšana ir apdrošināšanas veids, kas nodrošina finansiālu aizsardzību un atbalstu neparedzētās situācijās, kas var rasties ceļojuma laikā. Apdrošināšanas polise sedz dažādus riskus, tai skaitā, medicīniskos izdevumus, ceļojuma atcelšanu vai pārcelšanu, bagāžas nozaudēšanas izdevumus, kā arī citus neparedzētus gadījumus.

Lai izvēlētos sev piemērotāko apdrošināšanas polisi, jāņem vērā virkne faktoru, piemēram, vēlamais risku segums, polises darbības teritorija un citi faktori. Apskatīsim dažus no tiem.

Risku segums, apdrošināto risku apraksts

Meklējot internetā ceļojuma apdrošināšanas polisi, pamanīsi, ka galvenokārt tās atšķiras pēc risku seguma. Standarta polises visbiežāk segs sekojošus riskus:

●      Ceļojuma laikā gūtas traumas, saslimšanas, hronisku slimību saasinājumi;

●      Bojāta, aizkavējusies vai nozaudēta bagāža;

●      Lidojuma aizkavēšanās vai atcelšana (arī nokavēts savienotais reiss).

Tomēr ir apdrošinātāji, kas piedāvā arī papildu riskus, piemēram, ja ceļojuma laikā plānotas ektrēmākas aktivitātes, piemēram, slēpošana, niršana vai kāpšana kalnos. Šajā gadījumā apdrošināt var arī sporta aprīkojumu.

Pirms iegādājies apdrošināšanas polisi, izpēti kādi riski ar to tiek apdrošināti un vai tas atbilst plānotajam ceļojumam!

Apdrošinājuma summa un pašriska apmērs

Svarīgi pievērst uzmanību apdrošinājuma summai, tas ir, cik lielu kompensāciju var saņemt no apdrošinātāja konkrētā situācijā. Konkrētiem riskiem būs sava fiksēta summa, piemēram, 75 000 € medicīniskajiem izdevumiem. Dažas kompānijas piedāvā atsevišķiem riskiem apdrošinājuma summu izvēlēties pašam polises iegādes brīdī. Būtiski pievērst uzmanību, vai noteiktā apdrošinājuma summa, nepieciešamības gadījumā, spēs segt visus izdevumus. Piemēram, jāņem vērā, ka, ceļojot ārpus Eiropas, var nākties saskarties ar ievērojamiem medicīniskajiem izdevumiem.

Tāpat vajadzētu pārbaudīt, vai polisē kādam no riskiem tiek piemērots pašrisks. Tā ir summa, ko Tev pašam vajadzēs segt, ja būs iestājies apdrošināšanas gadījums. Parasti, pašrisks var tikt piemērots tādiem riskiem kā ceļojuma atcelšana vai civiltiesiskā atbildība.

Izņēmuma gadījumi

Ikvienā apdrošināšanas polises līgumā būs punkts par vispārējiem izņēmumiem, kuros ir aprakstītas situācijas un riski, ko apdrošināšanas kompānija nesedz. Ir vērts pārlasīt šo sadaļu, lai nenonāktu situācijā, kad apdrošinātājs atsaka kompensācijas izmaksu. Daži piemēri izņēmuma gadījumiem:

●      Epidēmija vai pandēmija;

●      Konflikti un karadarbība;

●      Negadījumi, kas radušies esot alkohola vai narkotisko vielu ietekmē;

●      Apzināta sevis apdraudēšana;

●      Derīgu dokumentu, piemēram, pases neesamība;

●      Prasības par morālo kaitējumu;

●      Zaudējumi, kas radušies pirms apdrošināšanas līguma noslēgšanas.

Apdrošināšanas kompensācijas saņemšanas process

Izvēloties ceļojuma apdrošināšanu, ir jānoskaidro, kāds ir apdrošināšanas gadījuma pieteikšanas process. Izvēlies apdrošinātāju, kas šo procesu ir maksimāli atvieglojis klientu ērtībām.

Visbiežāk par apdrošināšanas gadījumu būs nekavējoties jāpaziņo apdrošinātājam, zvanot uz kontakttālruni vai sūtot e-pastu. Piemēram, situācijā, kad nepieciešama medicīniskā palīdzība atrodoties tādās valstīs kā Turcija vai Ēģipte, ieteicams, iespēju robežās, vispirms sazināties ar apdrošināšanas kompāniju, lai noskaidrotu, kurās iestādēs vērsties pēc palīdzības, jo pastāv augsts krāpniecības risks.

Tāpat pārliecinies par to, kādi ir atlīdzības izmaksāšanas principi, tai skaitā, cik dienu laikā apdrošinātājs informē par apdrošināšanas izmaksas lēmumu un kādi dokumenti nepieciešami, lai saņemtu kompensāciju.

Dokumenti, kas visbiežāk nepieciešami piesakot apdrošināšanas gadījumu:

●      Izdevumu kvītis un čeki;

●      Medicīniskā izziņa (ja pieteikts apdrošināšanas gadījums, kas saistīts ar medicīnas izdevumiem);

●      Ar invaliditāti saistītie dokumenti;

●      Miršanas apliecība;

●      Mutiski vai rakstiski paskaidrojumi.

Apdrošināšanas līguma izbeigšanas nosacījumi

Visbeidzot, pievērs uzmanību apdrošināšanas līguma izbeigšanas procesam. Pārbaudi, vai to var pārtraukt jebkurā brīdī. Tāpat pārliecinies, kā to var izbeigt — pēc savas iniciatīvas vai tikai pēc abpusējas vienošanās. Daži apdrošinātāji var piemērot komisijas maksu, ja līgums tiek pārtraukts pirms līgumā noteiktā termiņa.

Kur iegādāties ceļojumu apdrošināšanu?

Tā kā piedāvājums ir salīdzinoši plašs, ir vērts veikt rūpīgu piedāvājumu analīzi un salīdzināt dažādus apdrošinātājus. To ērti var izdarīt Manapolise.lv mājas lapā.

Apkopojot rakstā minēto — izvēloties ceļojuma apdrošināšanu, ir būtiski pārbaudīt kādi riski tiek segti, apdrošinājuma summu, dažādus izņēmuma gadījumus, izmaksas procesu un līguma izbeigšanas procesu. Atceries vienmēr rūpīgi izlasīt apdrošināšanas līguma noteikumus, lai polise segtu visu nepieciešamo un būtu finansiāli izdevīga. Lai drošs ceļojums!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.