Pagājušās nedēļas sākuma vētras postījumu novēršana vairākām pašvaldībām prasīšot vismaz divus mēnešus.

Reklāma

Arī iedzīvotāji daudzviet Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā un citviet turpina novākt un sazāģēt kritušos kokus. Taču arī šajā situācijā nesnauž birokrātiskais aparāts. Piemēram, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) drīz pēc vētras pauda atgādinājumu, ka vētras bojātu dižkoku sakopšanai vai aizvākšanai ir nepieciešama rakstiska atļauja. Tajā varot tikt ietverti specifiski norādījumi. "Atsevišķos gadījumos dižkoku stumbru aizvākšana nav pieļaujama, ja tas ir mājvieta kādai īpaši aizsargājamai sugai," raksta DAP. Rīcību katrā situācijā nosaka arī koka atrašanās vieta.

Bet Rīgas dome vērš pilsētnieku uzmanību: "Par kritušiem, lūzušiem un bīstamiem kokiem jāinformē Pilsētas attīstības departaments (PAD) nedēļas laikā pēc koka novākšanas, veicot trīs fotofiksācijas, kur redzama lūzuma vieta, nomērot stumbra diametru. Jāiesniedz iesniegums PAD."

Arī SIA "Rīgas meži" apsaimniekotie meži ir cietuši vētrā. Uzņēmuma paziņojumā rakstītais citstarp arī apliecina, ka vajadzētu zināt, kas ir katra koka īpašnieks: "Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot, ja ir aizdomas, ka jūsu īpašumu apdraud kāds bīstami sasvēries vai aizlūzis "Rīgas mežu" koks vai tā zars, sūtot e-pastu (lokācija un fotofiksācija): rigasmezi@rigasmezi.lv."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.