Parīzes olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja astoņi vieglatlēti, un vislabāk veicās 20 gadus vecajam kārtslēcējam Valteram Kreišam, kurš vienīgais no mūsējiem iekļuva finālsacensībās.
Tajās slimības dēļ gan izdevās pārvarēt tikai sākuma augstumu, taču izcīnītā 12. vieta Kreišam ir spēcīgs dzinulis nākamo sportisko virsotņu sasniegšanai, sarunā ar "Latvijas Avīzi" uzsver talantīgais kārtslēcējs.
Vai kovidu, ar ko saslimi Parīzē, jau esi pievārējis?
V. Kreišs: Pagājušajā nedēļā uztaisīju testu un atbilde bija negatīva. Jūtos krietni labāk, lai gan bezspēks bija diezgan ilgu laiku, taču pēc slimošanas tas ir tikai normāli.
Kādas tev paliks atmiņas pēc lielās olimpiskās debijas?
Tikai pozitīvas. Šobrīd lielā svinēšanas un pacilātības sajūta jau ir nogājusi, domāju par treniņu atsākšanu, lai turpinātu tiekties uz saviem nākamajiem mērķiem.
Kā tu juties, pirmo reizi startējot tik lielas auditorijas priekšā?
Neslēpšu, ka pirms kvalifikācijas sacensībām iepriekšējā vakarā parādījās stress. Bija mazliet grūti aizmigt, lai gan pēc tam gulēju labi. Diezgan agri bija arī jāceļas, taču tam biju sagatavojies, jo visu iepriekšējo nedēļu cēlos agri, lai ķermenis pierod pie tāda ritma, kāds būs kvalifikācijas dienā. Cēlos ap pussešiem, paskrēju, paēdu brokastis un uzreiz gatavojos doties uz stadionu. Iesildīšanās bija laba, jutos labi, arī stress mazinājās un tālāk viss aizgāja bez aizķerēm.
Kad iegāju lielajā stadionā, es jau biju gatavs, jutos, ka esmu savā vietā, dvēselē smaidīju un biju gatavs izlikt visu, ko varēju.
Tas arī ļoti veiksmīgi izdevās, pirmos trīs augstumus pārlēcu ar pirmo reizi un beigās tas arī man garantēja vietu finālā.
Pēc kvalifikācijas rezultātiem sanāk, ka jūsu A grupa bija spēcīgāka par B grupu, jo no tās finālā tika desmit, bet no otras – tikai divi dalībnieki.
Pilnīgi noteikti A grupa pēc dalībnieku sastāva bija stiprāka un tas man tikai palīdzēja. Turklāt man nokļūšana A grupā palīdzēja arī tādā ziņā, ka šādās lielās sacensībās A grupas sektors ir tuvāk zālienam. Man nav lielu problēmu lēkt arī no otra sektora, kas ir tuvāk skrejceļa līkumam, bet A sektors vienmēr paticis labāk.