Latvijas spēcīgākās pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova uzsākušas sadarbību ar jaunu galveno treneri – spāni Danielu Vudu –, cerot spert vēl soli uz priekšu savā meistarībā.

Reklāma

Olimpiskā pieredze

Iepriekšējos divus gadus Graudiņa un Samoilova trenējās Damjana Vojtasika vadībā. Latvijas duets labprāt būtu turpinājis sadarbību, bet poļu speciālistu jau ilgāku laiku lenca citas valstis un Vojtasiks nu strādā Šveicē. Pacelt viņa jaunās finansiālās prasības latvietēm nebija pa spēkam. "Trenera atlases process bija interesants, jo pēc Eiropas čempionāta iesaldējām visu un nedomājām par meklējumiem, līdz ar to ievilkās. Starptautiskajā apritē ir maz brīvu treneru, kas gribētu strādāt Latvijā. Decembrī mums bija četras "zoom" intervijas, divi trīs treneri atkrita finansiālu, praktisku iemeslu dēļ. 

Vuds nebija pirmā izvēle, viņš četrus gadus strādāja ar Šveices vīriešiem, bet tad uzzinājām, ka būtu ieinteresēts. Pirmā saruna atstāja ļoti labu iespaidu, jūti, ka ir kontakts, un jau otrajā teicām, ka gribētu sadarboties,"

pastāstīja Tīna Graudiņa.

Daniels Vuds par treneri strādā ceturtdaļgadsimtu, strādājis ar laba līmeņa komandām, ir olimpiskā pieredze, un viņa vadībā vācieši Jonatans Erdmans ar Kaju Matisiku 2013. gadā izcīnīja pasaules čempionāta bronzu, bet pagaidām pēdējā pieturvieta bija Šveices izlase. Vuds gandarīts, ka radusies iespēja slīpēt Graudiņas un Samoilovas talantu. Viņš uzsvēra pāra stabilitāti, atzīmējot tikšanu līdz pusfinālam un ceturtdaļfinālam iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs, ir izpētījis viņu spēles stilu, katru sportisti individuāli un redz iespēju progresēt. Līgums noslēgts uz gadu, bet ar potenciālu arī pagarināt.

Pasaules tūrē pozitīvas pārmaiņas

Kopīgos treniņos Rīgā pavadīta pusotra nedēļa, pirmie iespaidi meitenēm neliekot vilties. "Viņā jūtama karstasinība, bet arī diplomātiskums un miers. Koncentrējas uz to, kas mums izdodas, patīkama atmosfēra, intensīvs temps," norādīja Anastasija Samoilova. 

Treneris esot pārsteidzis ar jaunām niansēm skatījumā uz volejbolu, bet par to, vai treniņu procesā gaidāmas nozīmīgas pārmaiņas, vēl pāragri spriest. 

Oficiāli trenera lomā šosezon būs arī Nastjas vīrs Mihails Samoilovs, kurš gan palīdzēja jau līdz šim.

17. februārī komanda dosies uz divu nedēļu nometni Tenerifē, martā Tīnai Graudiņai paredzēts jau sen ieplānotais ceļojums uz Jaunzēlandi, no kurienes viņa tālāk dosies uz Brazīliju, kur aprīlī būs pirmie divi Pasaules tūres "Elite" posmi. Starptautiskā volejbola federācija ieklausījusies sportistu pretenzijās un pēc dažus gadus ilgušā eksperimenta atgriezīsies pie agrākās sacensību sistēmas, proti, "Elite" posmos 16 pāru vietā pamatturnīrā atkal piedalīsies 24, bet "Challenger" sērijā pieaugums no 24 līdz 32. Galvenais gatavošanās uzsvars būs uz Eiropas un pasaules čempionātiem – attiecīgi jūlija un augusta mijā Vācijā un novembrī Austrālijā.

Balsoja par Kamalu Harisu

Tīna Graudiņa.

Starpsezonu posmā Tīna Graudiņa, kura universitātē ASV studēja politikas zinātni, stažējās Latvijas pārstāvniecībā Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Ņujorkā. "Gribēju strādāt ar Latviju saistītā organizācijā, pieteicos jau iepriekšējā gada sākumā, un mani paņēma. Strādāju tur (trīs mēnešus) rudenī un tagad janvārī, iemācījos un uzzināju ļoti daudz, vairāk sāku izprast sistēmas, globālos procesus, viss notiek daudz sarežģītāk un lēnāk, nekā gribētos. Cilvēki domā, ka ANO izglābs vai palīdzēs, bet tās jau dalībvalstis vien ir, kas sēž telpā un strīdas. Nedrīkstam uzskatīt par pašsaprotamu, ka dzīvojam mierīgā un pārtikušā sabiedrībā, tas ļoti viegli var izgaist. Pirmo reizi man bija tāds kārtīgs darbs – no astoņiem rītā līdz pieciem sešiem vakarā, un biju pārsteigta, ka patika šī rutīna, miers un drošības sajūta. Bet, protams, sāku arī ilgoties pēc pludmales volejbola brīvības, kad pats sev nosaki darba laiku. Nākotnē varētu darīt ko līdzīgu, varbūt sporta politikas jomā. Pirmo reizi piedalījos ASV prezidenta vēlēšanās, balsoju par Kamalu Harisu, bet nebiju pārsteigta par Donalda Trampa uzvaru. Amerika kļuvusi daudz apātiskāka, nebija tik daudz protestu, cilvēki pieņēma. Ikdienā cieši sekoju līdzi politikai, katru rītu izeju cauri pieciem sešiem ziņu portāliem – gan Latvijas, gan starptautiskajiem. Trampa retorika par Grenlandi, Panamu jāuztver nopietni, gatavība upurēt kopīgās Rietumu alianses vērtības savu interešu dēļ ir tuvredzīga un tāpēc šķiet neticami, ka tiešām varētu to darīt. Tas ir ļoti bīstami Latvijai, pārņem aizvien bažīgākas sajūtas."