Sunny 10.2 °C
O. 05.11
Lote, Šarlote
SEKO MUMS
Reklāma
Ziemeļkorejiešu karavīri apmācībās Ziemeļkorejas speciālo spēku bāzē.
Ziemeļkorejiešu karavīri apmācībās Ziemeļkorejas speciālo spēku bāzē.
Foto: AFP/Scanpix

Ukraina un Rietumvalstis kļūdaini noniecina Ziemeļkorejas karavīru spējas, vēsta laikraksts "The Washington Times", atsaucoties uz ekspertu viedokli.

Reklāma

"Tas ir smieklīgi, kā viņi nenovērtē ziemeļkorejiešus," laikrakstam norādījis atvaļinātais Dienvidkorejas ģenerālis Čons Inbums, kurš vadīja īpašo uzdevumu spēku pavēlniecību. "Es domāju, ka viņi šokēs Rietumu pasauli," viņš piebilda.

Atvaļinātais ASV jūras kājnieku virsnieks Grants Ņūšems pauda pārliecību, ka Āzijas karavīri zina, kā cīnīties.

"Varētu domāt, ka cilvēki to jau būs iemācījušies. Korejas kara veterāni to saprata, tāpat kā amerikāņu un britu karaspēks Otrajā pasaules karā," atgādināja Ņūšems, piebilstot, ka tas gan nenozīmē, "ka viņus nevar sakaut, bet tas nozīmē, ka viņus nedrīkst nenovērtēt".

"The Washington Times" norāda, ka Āzijas karaspēks vēsturiski ir pārspējis cerības pat tad, kad tas bijis sliktāk apbruņots un tam trūka rezervju.

Kā atzīmēja Ķīnas eksperts un Singapūras S.Radžaratnama Starptautisko pētījumu skolas vecākais pētnieks Drū Tompsons, priekšrocības sniedz etniski viendabīgu nāciju sociālā kohēzija, kas "rada vienotības sajūtu un spēju efektīvi mobilizēt ekonomiku un sabiedrību karam".

Itālijas Pāvijas Universitātes militārais vēsturnieks Gastone Breča nosauca piecus faktorus, kas nosaka Austrumāzijas militāro spēku efektivitāti: disciplīna, noturība, paplašināšanas spējas, skaits un atjautība.

Krievijas diktators Vladimirs Putins, cenšoties gūt priekšrocības iebrukuma Ukrainā virzībā, ir ievedis karaspēku un militāro tehniku no Ziemeļkorejas. Atsaucoties uz ASV izlūkdienestu informāciju, valsts sekretārs Entonijs Blinkens sacīja, ka aptuveni 8000 no 10 000 Ziemeļkorejas karavīru, kas, domājams, atrodas Krievijā, ir nokļuvuši Kurskas apgabalā Ukrainas pierobežā.

Ziemeļkorejas ārlietu ministre: Phenjana atbalstīs Krieviju līdz uzvarai Ukrainā

Ziemeļkoreja atbalstīs Krieviju līdz uzvarai Ukrainā, vizītes Maskavā laikā paziņoja Ziemeļkorejas ārlietu ministre Čve Sonhi.

Pieaugot bažām par izolētās valsts karavīru iesaisti karā Ukrainā, Maskavā Čve tikās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Rietumvalstis paziņojušas, ka Krievijā ir tūkstošiem Ziemeļkorejas karavīru, kas tiek gatavoti nosūtīšanai uz fronti Ukrainā.

Reklāma
Reklāma

"Mēs atkārtojam, ka vienmēr stingri atbalstīsim mūsu biedrus Krievijā līdz uzvaras dienai," 

viņa teica pēc tikšanās ar Lavrovu.

"Mēs nešaubāmies, ka godājamā Krievijas prezidenta Vladimira Putina gudrā vadībā Krievijas armija un tauta noteikti gūs lielu uzvaru savā svētajā cīņā par savas valsts suverēno tiesību un drošības aizsardzību," viņa piebilda.

Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs atzinīgi novērtēja ciešās saites starp abu valstu armijām un specdienestiem.

Maskava šovasar parakstīja savstarpējās aizsardzības paktu ar Phenjanu.

"Starp abu valstu militārajiem spēkiem un specdienestiem ir izveidojušās ļoti ciešas saites," teica Lavrovs. "Tas arī ļaus atrisināt nozīmīgus drošības mērķus mūsu un jūsu pilsoņiem".

Viņš sacīja, ka Maskava ir "dziļi pateicīga mūsu korejiešu draugiem par viņu principiālo nostāju attiecībā uz notikumiem Ukrainā".

Neviens no ministriem nepieminēja Rietumu paziņojumus par Ziemeļkorejas karaspēka izvietošanu.

Lavrovs un Čve atklāja piemiņas plāksni par godu Ziemeļkorejas pirmā vadoņa Kima Irsena vizītei PSRS 1949. gadā.

ASV ir paziņojušas, ka Krievijā tiek apmācīti 8000 Ziemeļkorejas karavīru, kurus varētu nosūtīt uz Ukrainu.

Zelenskis: Maskava un Phenjana gatavo vienošanos par ziemeļkorejiešu sūtīšanu strādāt Krievijas rūpnīcās

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien intervijā Dienvidkorejas radiostacijai KBS nosodīja to, ko viņš nosauca par savu sabiedroto bezdarbību attiecībā uz Ziemeļkorejas karaspēku, un teica, ka viņu pārsteidz Ķīnas klusēšana.

Kopš atkārtotā iebrukuma Ukrainā Krievija ir centusies pastiprināt attiecības ar Ziemeļkoreju. Krievijas diktators Putins šovasar vizītes Phenjanā laikā ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu parakstīja vienošanos, kas paredz savstarpēju militāru palīdzību gadījumā, ja kādai no valstīm tiek uzbrukts. Phenjana ir piegādājusi ieročus Krievijai izmantošanai karā Ukrainā.

Maskava un Phenjana gatavo vienošanos par Ziemeļkorejas strādnieku nosūtīšanu uz militārajām rūpnīcām Krievijā, intervijā paziņoja Zelenskis.

Viņš gan neprecizēja tādas informācijas avotu un laiku, kad šāda vienošanās varētu tikt parakstīta.

Ekonomisti ziņo, ka Krievijā krasi trūkst darbaspēka, arī rūpniecības uzņēmumos. Tajā pašā laikā varas iestādes ir uzsākušas kampaņu pret viesstrādniekiem, galvenokārt no Vidusāzijas valstīm, un krasi samazina viņiem izsniegto darba atļauju skaitu.

Maskava jau agrāk ir uzņēmusi strādniekus no Ziemeļkorejas, un vienlaikus Krievijā bija nedaudz vairāk nekā 30 000 Ziemeļkorejas darba migrantu. Tie galvenokārt bija nekvalificēts darbaspēks, ko izmantoja būvniecībā, zvejniecībā un mežizstrādē. Phenjanai ārvalstu strādnieki bija viens no galvenajiem valsts ārvalstu valūtas avotiem. Tāpēc 2017. gadā viņu pieņemšana darbā tika aizliegta ar ANO Drošības padomes, kurā ietilpst arī Krievija, noteiktajām sankcijām.

Kā apgalvoja Zelenskis, Maskava lūdz Ziemeļkoreju nosūtīt uz Krieviju inženiertehniskos spēkus. Ziemeļkorejas jau nosūtītie karavīri cita starpā ir izvietoti Krievijas kontrolētajās Ukrainas teritorijās, viņš sacīja.

Ukrainas prezidents paziņoja, ka Krievija jau ir brīdinājusi vairāku valstu, arī Rietumu, izlūkdienestus, ka Ziemeļkorejas karaspēks tiks izmantots kaujas operācijās. Maskava šo paziņojumu nav komentējusi.

Intervijā KBS Zelenskis sacīja, ka Ukraina lūgs Dienvidkorejas pretgaisa aizsardzības sistēmas, artilērijas sistēmas un "neoficiāli svarīgas lietas". Iepriekš Seula apliecināja, ka tā sāks tiešas ieroču piegādes Ukrainai, jo Krievija karā ir iesaistījusi Ziemeļkorejas armiju.

Iepriekš Ukrainas pastāvīgais pārstāvis ANO Serhijs Kisļica paziņoja, ka Ziemeļkorejas karavīrus Krievijā pavada trīs augstākās vadības pārstāvji - ģenerālštāba priekšnieka vietnieks speciālo operāciju jautājumos, militārās izlūkošanas vadītājs un Galvenās operatīvās pārvaldes vadītājs.

Aptauja

Kāds ir Ukrainas armijas mērķis, veicot militāru operāciju Krievijas teritorijā?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Reklāma
Reklāma
Reklāma
PAR SVARĪGO
Reklāma