Tehnoloģiju pasaule, tostarp portatīvie datori, attīstās neticami strauji. Šajā rakstā aplūkosim vairākus parametrus, kurus paturēt prātā, ja plāno iegādāties jaunu portatīvo datoru tuvākajā nākotnē, un ieteiksim trīs lieliskus, jau šobrīd pieejamus laptopu modeļus!
Pieci portatīvo datoru parametri, kas noteikti jāņem vērā
Mākslīgā intelekta palīdzība
Mākslīgais intelekts (MI) jau šobrīd ievērojami maina to, kā mēs strādājam un atpūšamies. Balss asistenti, kas ir uzlaboti ar dabiskās valodas apstrādes (NLP) runas atpazīšanu, padara balss komandas efektīvākas un vieglāk lietojamas. Dodot datoram konkrētas komandas, tas palīdz organizēt uzdevumus, sastādīt tavu ikdienas grafiku un ļauj uzlabot produktivitāti. Attiecībā uz akumulatora veiktspēju MI algoritmi uzrauga, kā tiek izmantoti resursi un programmas, uzlabojot bateriju darbības laiku.
Ar MI palīdzību portatīvie datori apgūst konkrētas lietotāja darbības, piemēram, iestatījumu mainīšanu. Tas ļauj datoram pašam pielāgot iestatījumus lietotāja vēlmēm un vajadzībām. MI arī palīdz atklāt draudus un piedāvā papildu drošību, izmantojot biometriskos datus un uzvedības analīzi. Tāpēc, izvēloties portatīvo datoru, pārliecinies, kādus MI risinājumus tas atbalsta.
Ekrāna tehnoloģija ar augstu ekrāna frekvenci
Labāks kontrasta līmenis, pilnvērtīgāka krāsu gamma, ievērojams spilgtums, vienlaikus patērējot maz enerģijas un uzlabojot baterijas darbības laiku – šādas priekšrocības piedāvā OLED (Organic Light Emitting Diode) ekrāni. Datorspēļu, sporta pārraižu un filmu cienītāji īpaši novērtēs 120 Hz un lielāku ekrāna frekvenci. Hz jeb herci apzīmē, cik reizes sekundē mainās ekrānā redzamais attēls. Jo ekrāna frekvence lielāka, jo mazāk attēls izplūst dinamiskās ainās.
Jaudīgas videokartes (GPU)
Ja agrāk portatīvie datori galvenokārt bija aprīkoti ar iebūvētajām videokartēm, tagad pieejami modeļi, kuriem ir atsevišķas videokartes, ļaujot panākt lielāku jaudu. To īpaši novērtēs datorspēļu fanāti un vizuālā satura veidotāji. Atsevišķa GPU atvieglo arī procesora darbību, to pārlieku nenoslogojot, kā to mēdz darīt iebūvētās videokartes, kuras kopīgi ar procesoru izmanto operatīvu atmiņu jeb RAM. Atsevišķai videokartei ir pašai sava atmiņa (VRAM).
Operatīvā atmiņa jeb RAM
Ar operatīvo atmiņu viss ir diezgan vienkārši – jo tās vairāk, jo labāk. Lielāka RAM atmiņa nozīmē, ka vairākas lietotnes un interneta pārlūka cilnes varēsi atvērt, nejūtot, ka klēpjdators sāk bremzēt. Programmām, interneta pārlūkiem un datorspēlēm ir nepieciešams arvien vairāk RAM, un to ir vērts paturēt prātā, pērkot portatīvo datoru – ieteicams izvēlēties modeli ar RAM rezervi. Lielai daļai modeļu operatīvo atmiņu iespējams papildināt vai nomainīt.
Neliels špikeris, kas palīdzēs saprast, cik daudz operatīvas atmiņas tavam portatīvajam datoram varētu vajadzēt:
● 8GB – pietiks vienkāršākiem darbiem un izklaidei, piemēram, sērfošanai internetā, rēķinu apmaksai, e-pasta izmantošanai, video aplūkošanai YouTube un rakstīšanai;
● 16GB – ļaus vienlaicīgi atvērt daudzas cilnes interneta pārlūkā, apstrādāt foto amatiera līmenī un spēlēt mazāk prasīgas datorspēles;