Svētdienās plkst. 18.50 kanālā TV3 jau skatāma režisora un žurnālista Armanda Tripāna veidotā dokumentālo raidījumu cikla "Sargi" jaunākā sezona. Septiņu stāstu garumā tiks parādīta Latvijas policijas darbinieku ikdiena, cīnoties ar noziedzību.

Reklāma

Sešu mēnešu garumā filmēšanas komanda ir dokumentējusi kriminālpolicijas darba ikdienu, kāda tā ir realitātē – ar ikdienas notikumiem, operācijām, treniņiem, apmācībām un aizturēšanām. Lai arī reizēm šķiet, ka redzētais ir pielīdzināms realitātes šovam, tomēr tā ir Latvijas ikdiena, pasaule, kuru zina tikai tie, kas cīnās pret organizēto noziedzību.

Filmēšanas komanda būs klāt vasaras lielākajos operatīvajos notikumos – telefonkrāpnieku ķeršanā, sintētiskā heroīna bandas aizturēšanā, lidmašīnas avārijā, pašnāvnieka izglābšanā. Skatītājiem būs iespēja ieskatīties tajā, kā notiek operāciju plānošana, sekošana, bandītu grupējumu aizturēšana.

"Šie dokumentālie stāsti ir par tiem, kam patriotisms nav ietetovēts vai novērtēts algas lapiņās, šie stāsti būs par tiem, kas mums policijā ir darītāji un ar stāju. Neredzamie – izmeklētāji, operatīvie darbinieki, slepenpolicija. Taču viņi, esot starta pozīcijā ar noziedzīgo pasauli, ir zaudētājos, pat pirms atskan starta šāviens. Tas ir katastrofāls finansējums, cilvēku resursu tuksnesis un padomijas infrastruktūras paliekas. Šī ir realitāte – mūsu ārējā valsts drošība jeb čaula ir spēcīga, bet šausmas, cik ļoti mēs pūstam no iekšpuses," pārdomās par gaidāmo raidījumā dalās tā autors Armands Tripāns.

Dokumentālajās sērijās ieskatīsimies dažādās Kriminālpolicijas vienībās – Rīgas narkotiku birojs, Pārdaugavas kriminālnodaļa, Dronu departaments, Kinoloģijas eksperti, Speciālo uzdevumu bataljons, kā arī Pārdaugavas reaģējošā brigāde un OMEGA.

"Policija nav ceļu policijas mašīnas vai kinologs ar suni. Cilvēkiem nav skaidrots un stāstīts, kāds ir viņu darbs, kad iestājas nakts. Domāju, daudziem, it sevišķi jauniem cilvēkiem, redzot šos stāstus, radīsies vēlme būt daļai no šiem policistiem. Patiesībā visas iekšējās un ārējās policijas problēmas atrisināsies tad, kad bērni nāks klāt uz ielas un vēlēsies nobildēties ar policistu formas tērpā. Tad policists būs kļuvis par piemēru, prestižu un novērtētu darbu," atzīst Armands Tripāns.

Aptauja

Kā jūs jūtaties par pieaugošo mākslīgā intelekta (MI) lomu ikdienas dzīvē?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.