Noziegumi un asinis – arī tāda ir Latvija. Viņi sargā mūs, mūsu bērnus un drošību. No 5. novembra svētdienās plkst. 18.50 kanālā "TV3" būs skatāms jauns Armanda Tripāna veidots dokumentālo raidījumu cikls "Sargi".

Septiņos dokumentālos stāstos tiks parādīta Latvijas policijas darbinieku ikdiena – viņu darba neredzamā puse. Šīs dokumentālās sērijas ir turpinājums iepriekš radītajiem dokumentālo īsfilmu cikliem "Ārsti" un "Glābēji".

Katra no "Sargu" sērijām sekos kādai no Latvijas policijas struktūrvienībām – slepkavību izmeklēšanas un atklāšanas nodaļai, narkobirojam, seksuālo noziegumu apkarošanas nodaļai, kibernoziegumu un zādzību apkarošanai, kā arī ieskatīsies vienā no Rīgas iecirkņiem. Ņemot vērā, ka šīs struktūras ikdienā strādā aizsegā un ar operatīvajām metodēm, 

raidījuma autoriem nācās filmēšanai pieiet radoši, jo daudzu kārtībsargu sejas un pielietotās metodes, kas skar valsts noslēpumu, atklāt nedrīkst.

"Latvijas politiķi iekšlietu sistēmas darbiniekus gadiem ir atstājušas barības ķēdes apakšā – tā ir kaitniecība mūsu drošībai. Cilvēku resurss, viņu atalgojums un darba apstākļi ir jau pārsnieguši kritisko punktu. Man bija svarīgi profesionāli parādīt no "iekšpuses", kā viņi, sargi, strādā. Piecu mēnešu garumā mēs ieraudzījām policijas nabadzību, vīrišķību, profesionālismu un izmisumu par to, kas notiek uz ielām. Realitāte ir šausminoša," komentē raidījumu cikla režisors Armands Tripāns.

Sērijās būs plaši atspoguļota tā Latvijas daļa, kuru ikdienā izvēlamies neredzēt, – slepkavas, pedofili, zagļi, kibernoziedzinieki un narkotiku tirgoņi. Tā ir policistu ikdiena – kā atklāt noziegumus to pirmsākumos un ko tas prasa no komandas. Dokumentālās sērijas būs ļoti atklātas, policistu sejas gan netiks atklātas, jo viņu metodes un detaļas par darbu nezina pat paši tuvākie, tas ir valsts noslēpums.

"Man bez glaimiem, bet profesionāli ir jāpasaka paldies visiem tiem policistiem, kuri mums uzticējās ar saviem stāstiem un ļāva filmēt savu ikdienu patiesi. 

Arī vadība, sākot ar policijas priekšnieku Armandu Ruku, ļāva mums strādāt un deva uzticības kredītu. Man gribētos, lai šo redz politiķi un tie, kas griež valsts budžetu, jo viņu lēmumi un atbalsts iekšlietu sistēmai daudzu gadu garumā ir drausmīgi," atziņās dalās Tripāns.

Pirmajā raidījumā filmēšanas komanda devās pie Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes struktūrvienības, kas ik dienas saskaras un šķetina asiņainas noziedzības izpausmes. Pēdējo piecu gadu statistika par slepkavību motīviem rāda vienu ainu – 96% gadījumu tām ir sadzīvisks raksturs un pārsvarā slepkavas un upuri ir bijuši savstarpēji pazīstami, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Absolūti lielākā daļa slepkavību tiek atklātas īsā laikā, pārējās ir tikai laika jautājums, jo 97% slepkavību tiek atklātas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.