Latvijas Televīzijas režisore un mākslas eksperte Linda Veinberga televīzijas pasaulē ir pavadījusi pietiekami daudz laika, lai saprastu, ka ir svarīgi atrast laiku arī sev pašai. To viņa labprāt dara, pavadot laiku ar ģimeni, ceļojot, braucot uz laukiem un pašas spēkiem atjaunojot mēbeles. "Televīzijā visu laiku ir kaut kas jāfunktierē ar prātu, bet laukos man ir tā opcija darīt pilnīgi pretējo – strādāt ar rokām. Protams, dažas dienas var pasēdēt un palasīt grāmatu, bet pēc kāda laika daba pati sauc pie sevis, lai ar viņu darbojas," Linda stāsta, uzsverot, cik svarīgs ir prāta un ķermeņa balanss.
Cik tu ilgi jau esi televīzijas pasaulē?
Vispār diezgan ilgi. Es pabeidzu studijas Latvijas Mākslas akadēmijā kā mākslas zinātniece, un tad es nonācu televīzijā kā kultūras redaktore. Tas bija apmēram 2005. gads. Ap to laiku radās arī toreiz jaunais raidījums "100 g kultūras", kura veidošanas komandā tiku iesaistīta. Tā es kādus trīs gadus nostrādāju, bet pamazām sajutu vēlmi turpināt studēt, jo gribējās apgūt režiju. Gribējās no satura pāriet uz veidošanu.
Kur studēji režiju?
Anglijā, vienu gadu arī Prāgā. Pēc tam man piedzima bērns un televīziju uz kādu laiku atliku malā, jo raidījumu veidošana negarantē pastāvīgus ienākumus.
Tomēr nu esi atpakaļ. Ko darīji šajā starplaikā?
Izmantoju savu pirmo profesiju un kādus piecus gadus kā mākslas zinātniece nostrādāju Laikmetīgās mākslas centrā. Tur es producēju un vadīju dažādus projektus un izglītības programmas. Bet, tā kā man televīzijas pasaule ļoti patika, sagaidīju iespēju un nolēmu doties atpakaļ. Tagad jau kopš 2018. gada atkal saucu Zaķusalu par savu darba vietu.
Lai arī kā mums negribētos to atzīt, tuvojas rudens, atkal atgriezīsies aktīva kultūras patērēšana iekštelpās, ieskaitot mākslas izstāžu apmeklēšanu. Kāpēc, tavuprāt, ir svarīgi patērēt laikmetīgo mākslu? Kāpēc mums tā ir nepieciešama?
Jo laikmetīgā māksla ir tā, kas reaģē uz dažādiem mūsdienu notikumiem. Ir brīnišķīgi lasīt, klausīties un skatīties seno autoru darbus, bet ir notikumi, kas ir aktuāli tikai mūsdienās. Māksla palīdz saprast pasauli, un laikmetīgā māksla palīdz saprast tieši mūsdienu pasauli. Nav jau arī tā, ka visa laikmetīgā māksla ir brīnišķīga un kvalitatīva. Katram pašam ir jādodas, jāpēta un jāizdomā, kas viņu uzrunā un kas ir uzmanības vērts. Bet man arī nemaz negribas īpaši nošķirt brīdi, kurā sākas laikmetīgā māksla. Šis žanrs ir plašs un tajā jāiet ar atvērtu sirdi.