Piektdien, 19. jūlijā, Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" skanēs uzmundrinošs, košs un augstvērtīgs mūzikas vakars. To iesāks talantīgā dziedātāja Kristīne Prauliņa un viņas izlolotā apvienība "The Soulful Crew". Koncerta otrajā daļā uzstāsies publikai jau sen pazīstamie leģendārās grupas "Remix" dalībnieki Uldis Marhilēvičs un Aivars Hermanis, kopā ar Latvijas Radio bigbendu atskaņojot "Remix" instrumentālos hitus jaunos aranžējumos.
Orests Silabriedis, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskais vadītājs, par K. Prauliņas un viņas muzikālo kolēģu līdzšinējo veikumu saka: "Kristīnes Prauliņas un "The Soulful Crew" albums "Textures" bija viena no 2023. gada augstākajām muzikālajām virsotnēm Latvijā, un priekā par šo kolosālo mūziku ļoti gribējās dalīties arī ar klausītājiem Liepājā. Kristīnei ir izcili kolēģi: taustiņnieks Toms Mikāls, ģitārists Jānis Kalniņš, sitējs Kaspars Kurdeko, basists Valters Sprūdžs – labākie no labākajiem! Koncertā iepretī labi zināmajiem "Remix" hitiem "The Soulful Crew" varam uzskatīt par tādu kā ekspresīvas un kaislīgi izjustas kamermūzikas sadaļu."
Par gaidāmo koncertu, soulmūziku Latvijā un ceļu mūzikā "Kultūrzīmes" izvaicāja talantīgo dziedātāju, komponisti, dziesmu vārdu autori, turklāt arī Rīgas gospeļkora vadītāju un diriģenti Kristīni Prauliņu.
Kāds būs koncerts "Pūt, vējiņi!" koncertdārzā?
K. Prauliņa: Pieņemu, izdzirdot vārdu salikumu Kristīne Prauliņa un "The Soulful Crew", lielākajai daļai nav ne jausmas, par ko tieši ir runa, kas mēs tādi varētu būt. Koncertā to parādīsim, pašai liekas, ka esam ļoti interesantā iesākuma posmā, jo savu klausītāju vēl tikai meklējam, vēl tikai iepazīstamies. Protams, vārdos var izstāstīt, ka esam grupa, kura raksta oriģinālmūziku, soulmūziku ar dziesminieku motīviem. Tā stāstīt varētu vēl, bet pāri visam – esam dzīvās mūzikas grupa. Ikvienā koncertā būtiskākais ir mūzikas klātbūtne un mijiedarbība, kas notiek tieši uz skatuves, laikā, kad visi esam kopā ar mūsu skatītājiem, klausītājiem. Vienā telpā un laikā esot, parasti notiek kaut kas maģisks un īpašs, esmu droša, tā tas notiks arī Liepājas "Pūt vējiņos". Esmu ļoti pateicīga "Lielā dzintara" mākslinieciskajam vadītājam Orestam Silabriedim par viņa uzticēšanos un arī labajiem vārdiem par mūsu albumu, par novērtējumu tieši tam, kas mēs esam un ko darām. Mūsdienu pasaulē kas tāds nemaz nenotiek tik bieži, lielākoties tiek novērtēts skaļākais, krāšņākais, stilīgākais, tāpēc ir tik ļoti liels prieks, ka esam izvēlēti piedalīties šajā koncertā, turklāt tik spēcīgā un man arī mīļā kompānijā kā Latvijas Radio bigbends ar "Remix" hitiem. Tas ir brīnišķīgi!
Grupai un man šis koncerts pavisam noteikti būs ļoti īpašs, liels radošā darba notikums, jo sapni par savu oriģinālmūziku esmu lolojusi dzīves lielāko daļu. Mana karjera mūzikā aizsākās kā izpildītājmāksliniecei, tas bija ļoti nozīmīgi un interesanti, daudz iemācījos, tomēr vienmēr lielais mērķis un cerība bija tieši šāds: atrast savu grupas sastāvu, lai mēs varētu kopīgi radīt. Grupas "The Soulful Crew" mūziķus esmu meklējusi un atradusi dažādos mūzikas džemos un koncertos, tieši šie cilvēki bija tie, ko katru uzrunāju individuāli un ikreiz ļoti cerēju, ka atbilde būs pozitīva un kopīgi varēsim radīt ko skaistu. Kopā sanācām 2017. gadā, tātad pirms septiņiem gadiem, kopš tā laika notikuši mazāki un lielāki koncerti.
Vai koncertā gaidāmi arī kādi pirmatskaņojumi?
Tādi būs vairāki, turklāt tie būs latviešu valodā. Šobrīd strādājam pie sava pirmā minialbuma, kurā dziedāsim tikai latviski. Līdz šim "The Soulful Crew" iznākuši divi albumi angliski, nu būs pirmais latviski. Klajā tas, visticamāk, nāks novembra nogalē, bet koncertā Liepājā šo albumu iezīmēsim.
Ar šo pašu programmu 10. augustā piedalīsimies arī Līgatnes Papīrfabrikas festivālā, vēlāk arī septembra nogalē "M-darbnīcā" Rīgā, tur spēlēsim gan savu mūziku, gan arī veltījuma koncertu Stīvijam Vonderam, kurš ir viens no mūsu būtiskākajiem iedvesmas avotiem.
Ir labi, ka latviešu mūziķu radītas dziesmas skan latviešu valodā, bet kādēļ grupas pirmos albumus iepazinām vien angliski?
Pie angļu valodas noteikti vēl atgriezīsimies, viss iet roku rokā, jo mūzikas stilā, kurā darbojamies, angļu mēle ieguļas dabīgāk. Soulmūzika nāk no Amerikas, tā okeāna krasta, kur melnādaino ritmi sajaucas ar vietējo vergu un vergturu melodijām. Nonākt līdz tam, lai šajā mūzikā spētu ielikt arī savu, latviešu valodu, var uzskatīt par mācīšanās ceļu. Līdz šim to īsti neviens nav darījis, līdz ar to vispirms vienkārši ļāvāmies tīrajai plūsmai un doma par dziedāšanu latviešu valodā vairāk bija kā lūgšana to spēt izdarīt. Protams, visu vēlamies izdarīt iespējami labi un tāpēc tagad pienācis laiks spert pirmos soļus latviski, ticu, ka kļūs arvien labāk, jo visu laiku mācāmies.