Lai zupas garša būtu bagātīgāka, tās vārīšanai var izmantot pašas sagatavotu dārzeņu buljonu. To pagatavo iepriekš lielākā daudzumā, ievieto ledusskapī, sasaldē un uzglabā. Kad nepieciešams, izņem no saldētavas un liek katlā.
Buljona vārīšanai izmanto burkānus, selerijas sakni, pētersīļa sakni, kāpostus, papriku, puravus, sīpolus, diļļu kātus. Var pievienot dārzeņu pārpalikumus: kāpostu kacenus, puravu zaļo daļu, brokoļu un ziedkāpostu kātus. Ja garšo, var pielikt rozmarīnu, timiānu.
Lai dārzeņi un garšaugi labāk atdotu savu garšu un aromātu, pirms vārīšanas tos apcep eļļā (kāpostus necep, jo tie kļūst rūgti!).
Bet, lai buljonu iekrāsotu patīkamā tonī, sīpolu apcep ar visu mizu (liek ar griezto pusi uz leju). Lauru lapu pieliek vārīšanas beigās, jo, ilgstoši vārot, tā buljonam var piešķirt nepatīkamu – rūgtenu piegaršu.
Katlam jābūt pilnam ar dārzeņiem. Kad tie apcepti, katlu noceļ no uguns uz dažām minūtēm, lai mazliet atdziest, citādi ūdens būs pārāk liels šoks dārzeņiem. Pēc tam pārlej aukstu ūdeni, strauji uzvāra, liesmu samazina un ļauj visam lēni sautēties (30–60 minūtes).
Pašu gatavotu buljonu saldētavā var uzglabāt vairākus mēnešus.