Dodoties pastaigā, ir vērts paņemt līdzi kādu lielāku maisiņu, lai varētu tajā ielikt pa ceļam atrastos čiekurus, zariņus, olīšus vai ko citu, no kā var tapt oriģināli dekori. Trīslitru vai cita tilpuma stiklai burkai pielīmē mežģīni vai kādu dekoratīvu audumu.

Reklāma

Papīra eņģelītis

Papīra eņģelis.

Ņem divas A4 izmēra krāsaina papīra loksnes un saloka vēdeklīšus. Abus vēdeklīšus salīmē kopā. Locījuma augšdaļā stingri saspiež abus vēdeklīšus, lai veidotos eņģelīša spārni. Piesprauž dekoratīvu lentīti. Virs tās pielīmē mazu eglīšu bumbiņu, kas būs eņģelīša galviņa

Burkas ar mežģīnēm

Burkas ar mežģīnīti.

Rīkojas šādi: no PVA līmes un ūdens pagatavo maisījumu (1 daļa līmes un 3 daļas ūdens) un tajā uz mirkli iemērc mežģīnes (vai audumu). Tad mežģīnes pielīmē pie burkas, raugoties, lai tās burkai pieliptu vienmērīgi, neveidotu krunkas. Kad līme nožuvusi, ar mežģīnēm rotātajā stikla burkā liek krāšņās hortenziju ziedgalvas. Ja tādas nav pieejamas, kārto egļu zarus vai ar baltu krāsu nokrāsotus zariņus.

Burkas ar "pildījumu"

Burkas ar dabas materiāliem.

Telpu var rotāt, izmantojot dažādus dabas materiālus, piemēram, čiekurus, grimoņu zarus, kliņģerīšu un citu puķu ziedlapiņas, lapegles zarus ar čiekuriem, ķērpjus, oļus – jebko, kas dabā atrodams un piesaista skatienu. Stikla burku vietā var izmantot stikla vāzes un glāzes. Skaisti izskatīsies, ja traukos ievietos arī mazās LED spuldzīšu virtenes.

Burkas ar dabas materiāliem.

Milzu čiekurs no egļu čiekuriem

Katrā čiekurā iestiprina pagaru metāla stiepli. 

Čiekuru egle.

Kompozīciju sāk veidot no apakšdaļas, čiekurus ievijot kompozīcijā, izmantojot čiekurā iestiprināto stiepli. Lielā čiekura augšdaļā stiprina priežu zarus, jo pie tiem skujas turas daudz ilgāk nekā pie egļu zariem.

Ķērpju eglīte

Ķērpju eglīte.

No stingra kartona izgriež egles kontūru. Ar karstās līmes pistoli pielīmē ķērpjus tā, lai tie vienmērīgi noklātu egles kontūru. Pēc tam pielīmē pērlītes. Lai dekoru varētu piekarināt pie sienas, durvīm vai citviet, egles augšdaļā iever pakulu auklu.

Dekoru autores - Lelde Stumbre, Signe Folka un Māra Valdmane. Dekori fotografēti Zaļās atmodas muzejā un Vides izglītības centrā Jūrmalā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.