Rīgas pilsētas tiesa par brīvības, naudas un mantas laupīšanu 40 gadus vecajam jelgavniekam Aleksandram Djačenko piesprieda trīs gadu un trīs mēnešu cietumsodu, kā arī lika atmaksāt cietušajam, kādam Rīgas studentam, 15 160 nozagtos eiro un samaksāt 5000 eiro morālo kaitējumu.

Tiesa notika bez pierādījumu pārbaudes, tāpēc notikušā detaļas nav zināmas, apsūdzētais izvēlējies neliecināt arī policijai. Students pateica tikai tik daudz, ka laupītājus nepazinis.

Kā liecina apsūdzība, pagājušā gada 23. februārī Djačenko ar vēl diviem vīriešiem Rīgā, Vesetas ielā, ar varu un uzliekot rokudzelžus, ievilcis studentu savā automašīnā "Volvo", atņēmis viņam BMW automobiļa un dzīvokļa atslēgas, mobilo telefonu, 200 eiro. Jaunietim sists pa seju un vēderu, un viņš piespiests atzīties, ka mājās tur lielu naudas summu. 

Pēc tam visi braukuši uz studenta dzīvokli Kungu ielā, kur paņemti 15 160 eiro. Laupītāji puisi atbrīvojuši, atdevuši viņam mantas un 40 eiro.

Laupītājus noķēra vairāk nekā pēc mēneša. Djačenko bijis jau Dānijā, no kurienes viņu deportēja uz Latviju. Pārējos divus laupītājus par šo pašu tiesā citā tiesas procesā. Djačenko par mantiskiem noziegumiem, tajā skaitā pielietoto vardarbību, Latvijā tiesāts desmit, ārzemēs – 15 reizes. Apsūdzētais savu vainu atzina un teicās, ka nožēlo. Paņemtā nauda nav atrasta.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.