Ja darbā regulāri jāierodas plkst. 4, man ir tiesības prasīt, lai daļēji (2 h) darbu apmaksā kā nakts darbiniekam? Vadītājs saka, ka tas vairs neskaitoties nakts darbs. Bet, lai ierastos darbā tik agri, jāceļas nakts vidū, tas notiek regulāri, tāpēc ir ļoti nogurdinoši. Priecātos, ja vismaz atalgojums par šādu darba laiku būtu lielāks. Jautā Daiga Vidzemē.

Reklāma

Valsts darba inspekcijas pārstāve Dace Stivriņa klāsta – Darba likumā noteikts, ka nakts darbs ir ikviens darbs, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no pulksten 22 līdz 6. 

Darbiniekam par nakts darbu izmaksājama ne mazāk kā 50% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. 

Minētajā gadījumā darba laiks nakts laikā nepārsniedz divas stundas – darbs tiek veikts no pulksten 4 līdz 6, tāpēc piemaksa par nakts darbu nepienākas.

Laiks, ko darbinieks patērē nokļūšanai līdz darbam, netiek uzskatīts par darba laiku.

Piemēram, ja darbinieks strādātu no pulksten 3.45 līdz 9, tad nakts darbs būtu 2 stundas 15 minūtes (laiks, ko darbinieks nostrādāja no 3:45 līdz 6:00), tātad darbinieks strādātu vairāk nekā divas stundas nakts laikā, un viņam pienāktos piemaksa par nakts darbu par 2 stundām 15 minūtēm. 

Jautājumā minētajā situācijā darbs nakts laikā nepārsniedz divas stundas, līdz ar to par šīm divām stundām jāsamaksā darbiniekam saskaņā ar darba līgumā nolīgtajiem darba samaksas noteikumiem.

Der zināt!

Piemaksa par nakts darbu pienākas, ja tas veikts laikposmā no 22:00 līdz 6:00 vairāk nekā divas stundas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.