Līdz ar pavasari no 5. aprīļa kanālā TV3 nāks klajā jaunā dārza padomu raidījuma "Zaļie pirkstiņi" sezona. Raidījums "Zaļie pirkstiņi" piedāvā praktiskus ieteikumus ikvienam dārza entuziastam. Šajā sezonā komandai pievienosies pieredzējušais dārza ainavu dizainers Kaspars Parfenovičs. Viņš darbojas ģimenes uzņēmumā Zaļenieku kokaudzētavā un iepriekš vadīja dārza centru "Labklājības dārzi". Sarunā Kaspars dalās ar pieredzi raidījuma vadīšanā, būšanā par skolotāju, kā arī stāsta par dārza nozīmi un iespējām dārzkopībā iesaistīties ikkatram neatkarīgi no pieredzes un zināšanām.
Esam sagaidījuši pavasari – tas nozīmē, ka atsāksies dārza darbi. Kādas sajūtas?
Reti kuram šis izdodas, bet svarīgi ir atrast līdzsvaru starp visiem darbiem un atpūtu. Dārzniekam ir ne tikai jāstrādā, bet arī jābauda darba process. Diemžēl dārznieki ļoti sagurst un vasaras sākumā ir jau noguruši. Līdzsvars ir būtisks!
Kas tev šķita izaicinošākais raidījuma "Zaļie pirkstiņi" vadīšanā?
Darīt lietas, kuras pats noteikti nekad nebūtu darījis. Tieši šī sezona lielā mērā būs saistīta ar dažādu noderīgu lietu izveidi dārzam, terasei, izmantojot tos materiālus, kas ir pieejami mājās vai noliktavā. Sakombinējot un pārveidojot šos pieejamos materiālus, var izvedot visai labas lietas. Es nekad to nebūtu darījis, ja nebūtu šis raidījums. Izaicinājums ir arī šo visu darīt kameru priekšā. Šis raidījums ir neraksturīgs pavērsiens manā dzīve, jo ir neraksturīgs manam ierastajam dienas ritmam. Pats esmu ar lielu pieredzi dārzkopībā, jo tajā esmu jau no bērnības. Mani un abas māsas vecāki iesaistīja dažādos dārza darbos. Varētu teikt, ka ar dārzkopību esmu jau piedzimis.
Ja esi iesācējs dārzkopībā ar ļoti nelielu pieredzi, tad kāds ir labākais veids, lai sāktu mācīties maziem soļiem?
Man šķiet, ka labākais veids ir uzreiz sākt darīt. To var pat pilsētvidē uz balkona. Var veidot kastes, likt podus un nodarboties ar iekštelpu dārzkopību. Ar šo arī esmu nodarbojies vairākus gadus. Piemēram, var iesēt savu tomātu, gurķi, zemenes.