ASV zinātniekiem izdevies radīt pirms vairāk nekā 10 000 gadu izmirušo briesmīgo vilku (Aenocyon dirus) mazuļus.

Reklāma

Par šo zinātnes atklājumu pirmdien paziņoja Dalasā bāzētā biotehnoloģiju kompānija "Colosall Bisciences". Kompānijas pārstāvji pieļauj, ka ar laiku izdosies "atdzīvināt" arī citas izmirušas dzīvnieku sugas. Briesmīgie vilki ir pirmā suga, kuru šādā veidā izdevies atjaunot, pavēstīja "Colosall Bisciences" izpilddirektors un dibinātājs Bens Lamms. "Mūsu komanda paņēma DNS no 13 000 gadu sena zoba un 72 000 gadu sena galvaskausa un radīja veselus briesmīgo vilku mazuļus," paziņoja Lamms. Neatkarīgie eksperti tomēr apstrīdējuši apgalvojumu, ka radītie mazuļi uzskatāmi par briesmīgajiem vilkiem. 

Starp vilkiem, kas nonākuši uz žurnāla "Time" vāka, un briesmīgajiem vilkiem, kas savulaik apdzīvoja Ziemeļameriku, esot pārāk lielas atšķirības.

 Jaunzēlandes Otago Universitātes zooloģijas profesors Filips Sedons raidorganizācijai BBC skaidroja, ka "Colosall Bisciences" radītie mazuļi patiesībā ir "ģenētiski modificēti pelēkie vilki". Līdzīgu viedokli pauduši arī citi pētnieki, norādot, ka trīs līdz sešus mēnešus vecie vilcēni ir pelēkie vilki ar atsevišķām briesmīgo vilku iezīmēm, piemēram, lielāku galvaskausu un baltu kažoku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties vēstkopai un divas reizes nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.

Ko tu saņemsi:

  • Daudzveidīgus komentārus un kompetentus Latvijas Mediju žurnālistu un autoru viedokļus par aktuālo
  • Ekspertu komentārus par dažādiem praktiskiem, noderīgiem tematiem
  • Aizraujošus materiālus par vēsturi, psiholoģiju, kultūru
  • Gata Šļūkas karikatūru
  • Tavā e-pasta kastītē katru ceturtdienu