Ejot pastaigāties pa mežu, pļavām, suns varot dabūt ne tikai ērces, bet arī citus kaitēkļus. Kas tie ir un kā no tiem pasargāt suni? Jautā Māris Iecavā.

Reklāma

Sākoties siltākam laikam, modušies arī dažādi insekti. Ērces var redzēt ar neapbruņotu aci, taču meža dzīvniekiem ir arī citi – sīkāki parazīti, kurus var dabūt arī mājdzīvnieks. Mežā dzīvo plēsēji (jenotsuņi, lapsas, caunas), kuri slimo ar kašķa ērcīti, utīm, blusām.

Nevajadzētu pastaigāties vietās, kur ir daudz lapsu un jenotu alu. Vēl trakāk, ja suns ieskrien alā, jo tad var dabūt pilnu problēmu buķeti kažokā.

Ejot pastaigās, neļauj ošņāties vai izvārtīties mežā atrastā maitā, ekskrementos.

Dažkārt redzētas lapsas bez apmatojuma – dzīvnieks tā nokasījies, cenšoties atbrīvoties no parazītiem. Šāda problēma saasinās siltās un mitrās ziemās, kad ir maz sala un sniega, kad dzīvnieki vārtoties var atbrīvoties no parazītiem kažokā.

Pret ārējiem parazītiem dzīvnieku var pasargāt, lietojot speciālos pretparazītu medikamentus. Taču jārēķinās, ka aizsardzība nekad nav simtprocentīga.

Padoms

Ir pēdējais brīdis apstrādāt dzīvniekus pret ārējiem un iekšējiem parazītiem. Lietojot medikamentus, svarīgi zināt precīzu dzīvnieka svaru. Atkārtoti lieto tikai pēc instrukcijā noteiktā laika. Līdzekli izvēlas atkarībā no dzīvnieka dzīvesveida. Ja dzīvnieks daudz uzturas ārā, peldas, tad skausta pilieni nebūs piemēroti.