Vai nekaitēšu saviem kokaugiem, ja tos tagad novembrī vēl apgriezīšu? Jautā Ilze Ā.

Reklāma

Šoruden daba mūs lutina ar siltu rudeni, kam pateicoties vēl turpinās darbu sezona dārzā. Ir lietderīgi rudenī iespējami sakopt dārzu, tā aiztaupot laiku pavasarī.

Vecāku augu vainagus var savākt, paceļot vainagu un atsedzot stumbriņu, un piefrizējot vainaga formu.

Ja dārzā ir formējami augi – dzīvžogs vai kādi atsevišķi augi, kuru formu ar apgriešanu gribam uzturēt izteikti ģeometriskāku, jā – augus var apgriezt joprojām. Augu zarojums jāuztver kā mati – tos varam apgriezt pēc vajadzības, kad tie atauguši.

Jo biežāk apgriezīsim formējamos augus, jo kompaktāks un blīvāks būs to zarojums. 

Arī apaļo formu šķirnes pēc vajadzības papildus pieformē.

Apgriezti augi arī ziemā, bezlapu periodā, izskatīsies sakoptāk un dekoratīvāk. Kamēr vēl patīkami uzturēties laukā, ieteicams arī attīrīt skujkoku vainagus no nodzeltējušajām skujām, izgriezt sausos zarus.

Var apcirpt dažādu lapukoku, skujkoku dzīvžogus, atsevišķi augošus augus. Lēnām augi pāriet miera stadijā. Vasaras otrajā pusē un rudenī apgriezti augi lēnāk ataugs, ilgāk saglabāsies to izveidotā forma.

Pēc sakopšanas darbiem atjauno mulčas klājumu.

Ja kādus augus grib apgriezt, lai veicinātu intensīvāku augšanu, tad gan labāk darbus atlikt uz pavasari. Pavasarī – pirms lapu plaukšanas apgriezti – tie visus spēkus novirzīs jaunu dzinumu veidošanai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.