Var vārīt diētiskas tikai no dārzeņiem vai arī dārzeņus vārīt gaļas buljonā, kas pagatavots no gaļas, kauliem un skrimšļiem, jo zupa būs uzturvielām bagātāka. Lai nav garlaicīgi, atslodzes dienas zupai izvēlas krāsainākus dārzeņus un kāpostu dzimtas augus: galviņkāpostus, ziedkāpostus, brokoļus, Briseles kāpostus. Tajos ir savienojumi, kas vērtīgi dažādu hronisku slimību profilaksei. Ikdienā vienu pašu ziedkāpostu diez vai grauzīsim, bet zupā tas garšo lieliski.
Protams, virumam var pievienot arī puravus un sīpolus, bet nav nekāda pamatojuma zupu vārīt tikai no sīpoliem vai puraviem. Būs maz kaloriju, taču nevienam dārzenim, garšaugam vai citam pārtikas produktam nepiemīt spēja dedzināt taukus.
Nevajag pārspīlēt ar sāli, garšai labāk pievienot dilles, pētersīļus, piparus un ķiplokus. Līdz ar to uzturā samazinās nātrija daudzums un vairojas kālijs, kas veicina šķidruma izvadīšanu no organisma.
Kampaņveidīgas atslodzes dienas brīnumus neradīs. Svarīgi ik dienu ēst normālu, sabalansētu uzturu, bet pāris reižu nedēļā ēst mazāk, kā arī atteikties no smalkmaizītēm, konfektēm, saldējuma un citiem gastronomiskajiem grēciņiem.
Nevajadzētu atslodzes dienas plānot vienu pēc otras.
Ja šķiet par grūtu sevi ierobežot visu dienu, var ievērot daļēju atslodzes dienu. Bet, ja ir atslodzes dienas ar zupu, lai nerīkojas tā – šodien varu ēst, cik uziet, jo rīt uztaisīšu atslodzes dienu.
Seleriju, ziedkāpostu un puravu zupa
- 400 g puravu
- 200 g ziedkāpostu
- 200 g selerijas saknes
- 200 g burkānu
- 200 g kartupeļu
- 2 cieti vārītas olas
- saišķītis pētersīļu
Pagatavošana
Dārzeņus (izņemot ziedkāpostus) notīra un sagriež, liek katlā, pārlej ūdeni un uz lēnas uguns vāra 40 minūtes. Pievieno ziedkāpostu un vāra vēl 15 minūtes.
Pēc tam dārzeņus sasmalcina ar blenderi. Pasniedzot šķīvī liek sakapātu olu un sasmalcinātus pētersīļus.
Padoms atslodzei
Tie, kas grib zaudēt dažus kilogramus liekā svara, stingri ievēro noteiktu ēšanas plānu.
- 1. diena – ēd tikai zupu un augļus. Drīkst ēst jebkurus augļus, izņemot banānus. Dzer nesaldinātu tēju, dzērveņu sulu, ūdeni.
- 2. diena – ēd zupu, cik gribas, papildus var ēst dārzeņus: svaigus, sautētus, grilētus, konservētus, bet ne pupas, zirņus, kukurūzu. Šajā dienā var atļauties arī eļļā ceptus kartupeļus. Dzer ūdeni.
- 3. diena – zupa un dienas ritumā augļi un dārzeņi. Ūdens.
- 4. diena – zupa un augļi, un dārzeņi. Šajā dienā drīkst izdzert dažas glāzes liesa piena un apēst trīs banānus. Dzer ūdeni.
- 5. diena – zupa, zupa, zupa... Taču atļauta arī vārīta liellopa vai vistas gaļa, tomāti. Ūdens.
- 6. diena – zupa, vārīta liellopa gaļa un dārzeņi, cik vēlas. Lai arī zupa jau apnikusi, to vēlams ēst vismaz reizi dienā. Dzer ūdeni.
- 7. diena – zupa + vārīti rīsi, augļu sulas, dārzeņi. Rīsus var pievienot arī zupai vai sagatavot kopā ar dārzeņiem. Dzer ūdeni.
Septiņās dienās zupu ēd ikreiz, kad jūtams izsalkums. No minētajām sastāvdaļām variējot zupas vienam ēdējam pietiks trim dienām.