Jaunajai bumbierei jau otro gadu ir oranži plankumi uz lapām. Vai kociņš jāiznīcina? Jautā Iveta Limbažos.

Reklāma

– Lai izvairītos no bumbieru–kadiķu rūsas, jānovērš cēlonis, t.i., jāmeklē kadiķi, no kuriem sporas pārlido uz bumbierēm. Visbiežāk bumbieres inficē kazaku, retāk citi dekoratīvie kadiķi. Ja dārziņš ir pilsētā un apkārt dzīvo vairāki kaimiņi, novērst rūsas izplatību nevar, jo kādam krāšņumdobē vienmēr augs kadiķi, – paskaidro augļkope Inese Drudze. 


Bumbieru-kadiķu rūsa.

Ar bumbieru–kadiķu rūsu bumbieru stādi saslimst dārzā. Ja kociņus apsmidzina ar fungicīdiem, var iegūt normālus augļus. Mazdārznieki bumbieru–kadiķu rūsas ierobežošanai var izmantot preparātu Score 250 (nav nepieciešama apliecība tā iegādei un lietošanai). Deva – 2 ml/10 l ūdens, apstrādā lapu plaukšanas laikā, atkārtoti apsmidzina pēc 10 dienām. 

Rudenī zemē sakritušās bumbieru lapas nevajag atstāt zem kokiem, bet savākt un sadedzināt, lai sporas nelidotu atkal uz kadiķiem. 


Ja dārznieks augļu kokus nesmidzina un slimība gadu no gada atkārtojas, rūsa pāriet smagā formā, tā ir koka lēna nāve.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.