Uz Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas jumta ierīkoti divi bišu stropi ar aptuveni 30 000 bišu saimi, jo skola realizē biškopības projektu "JTV bites" – ziņo laikraksts "Zemgales Ziņas".

Reklāma

Projekta mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību bišu nozīmei un ietekmei uz mūsu ekosistēmu, laikrakstam pastāstījusi Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietniece Nataļja Buļipopa. Projekta ietvaros jaunieši varēšot iesaistīties arī zinātniski pētniecisko darbu izstrādē. Vienlaikus projekts esot iespēja gūt idejas skolēnu mācību uzņēmumu veidošanā, piemēram, piedāvājot stropu montēšanas pakalpojumus, izstrādājot bišu dzirdinātavu risinājumus vai produktus no saražotā medus un blakusproduktiem, kā arī realizējot daudzas citas idejas.

"Lai gan projekts ir par urbāno biškopību, tas devis ierosmi vēl radošākam mācību procesam arī citos priekšmetos. 

Piemēram, dizaina un tehnoloģiju priekšmetā jau notika stropu elementu montāža un aprīkošana, bet mērījumu analīze jeb statistika var kalpot par atjautīgu uzdevumu matemātikā. Drīzumā stropos uzstādīs arī ziedputekšņu savācējus, un šajā gadījumā, piemēram, bioloģijas stundā, jaunieši varēs pētīt, no kādiem kokiem un augiem bites saņēmušas barību," stāsta N. Buļipopa.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".