Gulbenes novada deputātu vairākums pagājušajā nedēļā konceptuāli apstiprinājis plānu esošo 13 pagastu pārvalžu vietā izveidot četras pagastu apvienības, informē laikraksts "Dzirkstele".

Reklāma

Par to, lai turpinātos darbs pie šāda plāna un jautājuma galīgo izlemšanu virzītu uz novada domes nākamā mēneša sēdi, nobalsojuši desmit deputāti no 15.

Vietējās teritorijas pārvaldes reforma paredz, ka četrām jaunajām pagastu apvienībām juridiskās adreses būs Lizumā, Lejasciemā, Stāmerienā un Jaungulbenē. Vienā apvienībā būtu Ranka, Lizums, Druviena, Tirza. Otrajā – Lejasciems un Beļava. Trešajā – Stāmeriena, Litene, Stradi. Ceturto apvienību veidos Galgauska, Jaungulbene, Līgo, Daukste.

Paredzēts, ka Gulbenes novada šobrīd esošās lauku 13 pagastu pārvaldes būs reorganizētas līdz šā gada 1. oktobrim. 

Jauno apvienību vadītājus amatam izraudzīs atklāta konkursa kārtībā un viņi būs atbildīgi par visu apvienības teritoriju. Pilsētas pārvaldi reorganizācija šobrīd neskar.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".