Kaktuss ripsālis izaudzis garš, bet šogad tā īsti nav ziedējis. Vai augs jāiekaltē, lai izdzītu ziedus? jautā Lilita Valmierā.

Lai arī izskats nemaz par to neliecina, epifītaugs biezspārnu ripsālis pieder kaktusu dzimtai. Savvaļā sastopams Dienvidamerikas džungļos. Tā lapas ir eliptiskas, robotas. 

Nelielie, dzeltenīgie ziedi intensīvi smaržo, tie izkārtojušies lapu malās. Garo dzinumu dēļ augs novietojams uz paaugstinājuma vai audzējams iekarināmā podā. Telpā dzinumi izaug ap metru gari.

Miera periods biezspārnu ripsālim parasti iestājas septembrī (ilgst līdz oktobrim). Augu novieto labā apgaismojumā, laistīšanu ierobežo (augs nedrīkst iekalst).

Ripsālis labi jūtas gaišā, siltā vietā ar paaugstinātu gaisa mitrumu (piemēram, virtuvē). Jāsargā no tiešiem saules stariem. Vasarā var turēt arī koka paēnā. 

Ja gaisma pārāk intensīva, ripsāļa dzinumi kļūst sarkanīgi, taču tas augam nekaitē. Augšanas laikā laista mēreni ar mīkstu ūdeni (vasarā nepieciešams daudz ūdens, bet jāļauj augsnei starp laistīšanas reizēm nožūt). 

Ik pēc 14 dienām jādod kompleksais mēslojums. Tiklīdz sāk veidoties ziedpumpuri, vajadzīga gaisma un siltums (+15…+20 °C).

Ziemā nodrošina +10…+14 °C temperatūru, laista vien tad, kad substrāts nožuvis. 

Kaktuss nav jāpārstāda katru gadu, bet tikai, kad nepieciešams. Biezspārnu ripsāli stāda substrātā, kas gatavots no skābas kūdras, priežu mizām un nedaudz lapu zemes.

Augu viegli pavairot ar galotņu un stumbra spraudeņiem. Podā var spraust vairākus, tādējādi īsā laikā iegūstot kuplu ceru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.