Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks šonedēļ labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

25.–26.03. (līdz pusdienai). Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīgas dienas. Steidz novākt nevietā augošus krūmus un kokus. 

Ja 25.03. – Māras dienā – ir auksts, tad vēl 40 dienas laika apstākļi var būt līdzīgi.

26. (no pusdienas)–28.03. (līdz pusdienai) Sakņu dienas. Apstrādā un sagatavo augsni sējai un stādīšanai. Sēj agros sakņ  augus,  redīsus  burkānus, pastinakus, melnsaknes. Atlasa sēklai kartupeļus un liek diedzēties gaismā.

28. (no pusdienas)–29.03. Ziedu dienas. Sēj, piķē un pārstāda vasaras puķes dēstiem. Ja nepieciešams, pārstāda ziedošos telpaugus. Modina un liek diedzēties begoniju un kannu gumus. Pakāpeniski atbrīvo no pieseguma rozes un citus sala jutīgos augus.

30.–31.03. Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un garšaugus, piķē un pārstāda jau agrāk sētos. Stāda kokus mežos un parkos. Sēj zālājus ātri izkalstošās augsnēs. Pārstāda telpaugus. Laista augus.

1.– 3.04. (līdz pusdienai) Augļu dienas. Sēj, stāda, piķē un pārstāda tomātus, papriku, baklažānus, fizāļus un citus augļu dārzeņus. Sakopj un veido ogulājus un augļukoku vainagus. 

3. (no pusdienas)–5.04. (līdz pusdienai) Sakņu dienas. Sēj redīsus, burkānus, pastinakus, melnsaknes, bietes, sīpolus. Stāda vasaras ķiplokus, sīpolus, kartupeļus, topinambūrus.

5. (no pusdienas)–6.04. Ziedu dienas. Ievāc sezonas ārstniecības augus. Sēj vasaras puķes. Apgriež košumkrūmus.

7.– 8 .04 . Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīgas dienas. Apstrādā augsni. Ravē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.