Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

1.07. Augļu diena. Lasa ogas. Novāc gurķus, tomātus, kabačus. Skābē, konservē, gatavo ievārījumus. Normē ražu ābelēm, bumbierēm, plūmēm. Kopj un veido tomātus un vīnogulājus. Veido vainagus ķiršiem.

2.–4.07. Sakņu dienas. Dod papildmēslojumu glabāšanai paredzētajiem sakņaugiem. Sēj melnos rutkus un rudens šķirņu redīsus. Novāc agros kartupeļus un citus sakņaugus, ja nepieciešams tos kādu laiku uzglabāt.

5.–6.07. (līdz pēcpusdienai) Ziedu dienas. Lai saglabātu dobes krāšņas, stāda vasaras puķes. Pastāvīgā vietā stāda ziemcietes no konteineriem, dala un pārstāda īrisus. Griež ziedus, ja nepieciešams tos ilgāk saglabāt svaigus. Vāc ārstniecības augus un griež zarus pirtsslotām. Ievāc puķu un nektāraugu sēklas. Apgriež dzīvžogus un sapucē ziedošos augus, pļauj zālienus.

6. (no pēcpusdienas)– 7.07. Nelabvēlīga diena. Ravē un pļauj nezāles. Apstrādā augsni papuvēs.

8.07. Lapu dienas. Laista visu un visur, kur nepieciešams. Mēslo zālājus, ja vajadzīgs atāls. Mēslo arī vēlo šķirņu kāpostus. Sēj zālājus un zaļmēslojuma augus, ātri augošus garšaugus un lapu dārzeņus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.