Kā galvaspilsētā pareizi braukt ar auto pa Lastādijas/Latgales ielu (bijusī Maskavas iela), posmā no Centrāltirgus līdz Dienvidu tiltam? Vai drīkst braukt pa sliedēm vai pa paaugstinājumu pie pieturām? Zīmju nav. Jautā Rita Rīgā.

Reklāma

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane informē, ka šajā posmā automašīnām aizliegts braukt pa tramvaja sliedēm, toties autosatiksme notiek pa brauktuvi, arī pa paaugstinājumiem, kas izbūvēti, lai sabiedriskā transporta pasažieriem būtu ērtāk iekāpt un izkāpt no transporta.

“Šādi paaugstinājumi uz brauktuves izbūvēti arī citviet Rīgā, un transportlīdzekļu vadītājiem nevajag no tiem bīties – tā joprojām ir brauktuve, tikai augstāka.

Citiem vārdiem – brauktuve ir pacelta līdz ietves līmenim pie tramvaja pieturām.

Arī transportlīdzekļu vadītāji dabīgi samazina ātrumu pirms pieturām. Attiecīgi tramvaja pasažieriem ērtāk un drošāk iekļūt un izkļūt no tramvaja. Šajā posmā ceļa remontdarbi vēl turpinās, tāpēc arī vēl nav izveidots ceļa marķējums.

Šā iemesla dēļ aicinām satiksmes dalībniekus izturēties ar sapratni un pārvietoties šajā posmā uzmanīgi,” skaidro uzņēmuma pārstāve. 

Remontdarbus šajā posmā plānots pabeigt jūnija otrajā pusē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.