Par neatkarību no angļu okupācijas parlamentāras cīņas procesā esošās Skotijas valdība nesen gluži oficiāli atteikusies reabilitēt 16.–18. gadsimtā ar nāvessodu notiesātās savas raganas.

Reklāma

Šo priekšlikumu izskatīja veselu gadu, taču tā arī nepieņēma kā pilnvērtīgu likumprojektu, un, kā uzskata pašmāju plašsaziņas līdzekļi, visā vainojamas skotu varas iestāžu bažas, ka “šis raganu jautājums varētu sūtīt vēlētājiem nepareizu signālu” par valdības absurdajām prioritātēm valsts ekonomisko grūtību fonā.

Var piebilst, ka “Akts par burvestībām” Skotijā bija spēkā no 1563. līdz 1736. gadam, un saistībā ar šo dokumentu valstī nāvessods izpildīts kopumā vismaz 4000 sievietēm, no kurām lielākā daļa spīdzināšanā ar miega laupīšanu, nagu izraušanu un ādas duršanu ar nokaitētām adatām piespiestas atzīties savos “tumšajos darījumos”.

Protams, tamlīdzīgas eksekūcijas tajā laikā notika daudzās – ja pat ne faktiski bez izņēmuma visās! – Eiropas valstīs, taču lielākajā vairākumā vismaz mūsdienās šī kristietiskās māņticības slepkavīgā izpausme nosodīta. Piemēram, Vācijā, Norvēģijā, Šveicē un vēl dažās valstīs pēc dažām simtgadēm valdības vismaz sadūšojušās apžēlot savulaik tik murgainu iemeslu dēļ uz nāvi notiesātos cilvēkus.

Aptauja

Vai savā novadā/pilsētā jums pēdējā gada laikā ir bijušas darīšanas ar pašvaldības policiju?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.