Izrādās, cilvēkus, kuri apgalvo, ka mēdz “dzirdēt” mirušo balsis, vieno virkne īpatnību. Par to vēstījuši pētnieki, kuru jaunā pētījuma galvenais uzdevums bija visu iespējamo veido mediju un ekstrasensu rīcības izskaidrošana. Jo esot pamatotas aizdomas, ka šie “speciālisti” ne gluži vienmēr uzskatāmi par atklātiem krāpniekiem, turklāt atsevišķos gadījumos patiešām var “dzirdēt” kaut ko tādu, ko nesaklausa parastie cilvēki.

Reklāma

Vārdu sakot, pētnieki secinājuši, ka tie, kuri apgalvo, ka spēj saklausīt mirušo balsis, parasti mēdzot būt ar izteiktu noslieci uz dziļu iegrimšanu ļoti sarežģītu uzdevumu risināšanā. Turklāt viņiem bijusi kāda neparasta dzirdes pieredze kaut kad bērnībā. Un vēl viena šādu cilvēku īpatnība esot paaugstināts jutīgums tieši pret dzirdes halucinācijām. Pētījuma autori savā atskaitē par paveikto pauduši, ka visas šāda veida īpatnības visizteiktāk izpaužas tiem cilvēkiem, kuri sevi dēvē par medijiem. Un mediju viena no savdabīgākajām īpatnībām ir tā, ka viņi parasti nemēdz īpaši uztraukties par to, ko par viņiem padomās citi cilvēki.

Pētnieki arī piebilduši: parasti notiekot tā, ka vispirms cilvēks sastopas ar dzirdes halucinācijām, bet tad, ja viņam ir pietiekami attīstīts intelekts, viņš sāk būvēt sarežģītus šā fenomena izskaidrošanas modeļus. Un tajā momentā tad arī pārsvarā veidojas visu iespējamo veidu paranormālais, ieskaitot uzskatu par to, ka balsis, kas skan galvā, it kā varētu būt mirušo balsis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.